Měl to být miliardový byznys, jistý příjem. Fotbalová superliga, o které se začalo mluvit v půlce dubna, měla od základu změnit pravidla hry. Přetvořit evropský klubový fotbal. Nakonec z projektu rychle sešlo, hlavně díky brexitu. Přesto byste mu měli věnovat pozornost. Je dost pravděpodobné, že se za pár let v trochu jiné podobě vrátí.
V neděli 18. dubna, krátce po poledni evropského času, odpálil deník New York Times bombu. Oznámil, že se dvanáct elitních evropských fotbalových týmů hodlá trhnout. Odejít ze stávajících soutěží a na troskách nejprestižnější evropské klubové soutěže – Ligy mistrů – založit vlastní superligu.
Měla to být uzavřená „soutěž“, ve které by hrál tucet vyvolených klubů mezi sebou. A to o obrovské sumy, vždyť jen J. P. Morgan do projektu slíbila nalít na 3,5 miliardy eur, tedy skoro 90 miliard korun. Krátce před půlnocí byl seznam týmů, které se chystaly dopustit „zrady evropského fotbalu“, oficiální:
Brian Priske a teď už i Pavel Kadeřábek. To jsou v očích fanoušků Sparty spasitelé letenského klubu, kteří ho po bídě minulé sezony musí dotáhnout zpět do boje o titul. Přečtěte si příběh ztraceného syna a jeho strahovské party ročníku 1992, který se po deseti letech v Německu vrací domů, aby Spartě dodal vítězné DNA.
Který trenér by měl být na lavičce české reprezentace ve zbývajících bojích o mistrovství světa v USA, Mexiku a Kanadě? Přečtěte si názor analytiků Tomáše Daníčka a Vojtěcha Mrklase a hlasujte v naší anketě.
Thomas Muller vždy patřil mezi největší šprýmaře Bayernu Mnichov. A jinak tomu nebylo ani během přípravy na turnaj MS klubů v Americe, kde se německá legenda s bavorským gigantem loučí. Terčem jeho žertíků jsou navíc často spoluhráči. Ti si pak nenechají ujít žádnou možnost, aby se svému kumpánovi při nějakém vtipném nezdaru pořádně vysmáli. Prohlédněte si veselé video.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!