E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Vstupenky na Euro za 750 korun. Jak je koupit?

30. listopad 2023
Sdílejte:
V sobotu UEFA vylosuje skupiny evropského šampionátu, který se hraje od 14. června do 14. července 2024 v Německu. Ten samý den od deseti hodin večer začne na webu Fotbalové asociace ČR registrace zájemců o lístky na zápasy české reprezentace ve skupinové fázi Eura.
Přije´dte nás podpořit, jakoby říkali čeští reprezentanti.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Národní tým se své soupeře i termíny zápasů dozví v sobotu 2. prosince, kdy v Hamburku od 18:00 proběhne slavnostní los. O čtyři hodiny později začne na webu Fotbal.cz registrace, prostřednictvím které budou moci čeští fanoušci deklarovat zájem o vstupenky na jednotlivé zápasy české reprezentace. Formulář k registraci bude dostupný do středy 6. prosince 22:00.

Partner projektu

Cestou na Euro nás provází Německá turistická centrála (DZT), která koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo. Důraz klade na témata týkající se digitalizace a udržitelnosti. DZT do kampaní zapojuje technologie zaměřené na všechny smysly (virtuální, rozšířená a smíšená realita), využívá konverzační rozhraní (hlasové asistenty) a aplikace umělé inteligence, například chatboty. DZT má zastoupení ve 25 zemích, řídí je z centrály ve Frankfurtu nad Mohanem. Bližší informace i víc tipů na výlety po Německu najdete na www.germany.travel.

Každý zájemce bude muset vyplnit jméno, e-mailovou adresu a informaci, z jakého kraje bude cestovat. FAČR totiž ve spolupráci s Českými drahami počítá s vypravením zvláštních fanouškovských vlaků a informace o kraji, ze kterého zájemce pochází, pomůže s plánovaním těchto vlakových speciálů.

Pokud bude zájem fanoušků o lístky větší než nabídka, proběhne loterie. „Není podstatné, kdy se zájemci o vstupenky zaregistrují, a nemusí se tak přihlašovat hned v prvních minutách po zpřístupnění formuláře. Každý žadatel má stejnou šanci na úspěch bez ohledu na to, kdy bude jeho žádost podána,“ uvádí fotbalová asociace v tiskové zprávě.

Ve čtvrtek 7. prosince a v pátek 8. prosince rozešle FAČR všem úspěšným žadatelům unikátní kód UEFA. Ten bude platit na konkrétní zápas a umožní zakoupit až čtyři vstupenky na dané utkání. Samotný prodej už bude probíhat na webu UEFA, nikoliv přes FAČR.

„Po registraci v rámci Ticket Portalu UEFA a po zadání unikátního kódu UEFA budou moci fanoušci zakoupit vstupenky na konkrétní utkání. Kód bude nutné uplatnit do pátku 15. prosince do 17:00, kdy prodej končí,“ informuje asociace.

Vstupenky se budou prodávat ve čtyřech cenových kategoriích za 30, 60, 150 a 200 eur (od zhruba 750 do 3000 korun). „Pro fanoušky bude k dispozici nejvíc vstupenek v nejlevnější úrovni, kterou UEFA nazývá Fans First – tyto vstupenky budou na většině stadionů znamenat místa za brankami,“ dodává FAČR.

První vlna prodeje vstupenek na Euro 2024 proběhla už na začátku října, tehdy šlo do volného prodeje 1,2 milionu z 2,2 milionu vstupenek. Prosincová vlna prodeje je určená pro fanoušky týmů, které se na UEFA EURO 2024 kvalifikovaly. Tedy včetně české reprezentace. Na šampionátu nebudou k dispozici místa na stání ani papírové vstupenky. Jednapadesát zápasů se bude hrát na deseti stadionech.

FAČR bude informovat také žadatele, kteří v loterii neuspějí. Ti se budou moci zapojit ještě do druhého kola, a to přímo v rámci Ticket Portalu UEFA, které proběhne v lednu. Soutěžit se bude o vstupenky, které se nevykoupí v rámci hlavního prodeje po registraci přes fotbal.cz (typicky situace, kdy někdo uspěje v loterii přes FAČR, ale lístky nakonec nezaplatí, nebo se jich neprodátolik, kolik bylo celkově určeno). Zapojit se do této části prodeje vstupenek bude možné do 15. prosince do 17:00.

Od play off bude cena nejlevnějších vstupenek stoupat, od 50 eur (1230 korun) za osmifinále po 95 eur (2330 korun) na finále 14. července v Berlíně. Nejdražší vstupenky na vyvrcholení turnaje přijdou na 1000 eur (24.500 korun).

Česko jde do losu Eura 2024 ze třetího koše.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s