Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Trpišovský okopíroval Priskeho a ovládl derby. Teď musí překvapit Sparta

13. květen 2023
Sdílejte:
Derby o titul je tu. V glosáři ho rozebírá bývalý ligový hráč a televizní expert Zdeněk Folprecht.
Bude to i dál jízda jako při posledních derby?Foto: Profimedia

Poslední derby sezony bude to nejdůležitější. Jde o zápas, který (nejspíš) rozhodne o tom, kdo získá titul. Jak bude tento souboj pražských S vypadat? Myslím, že Slavia v něm nebude oproti předchozím dvěma derby se Spartou nic měnit. Nemá proč. To první vyhrála na pomyslné boxerské body i s početným lazaretem a ve druhém pak dominovala herně i výsledkově.

A byla to právě Priskeho Sparta, která donutila Slavii změnit systém z jejího tradičního 4-2-3-1 na „spartanské“ 3-4-3. Známe to všichni: Ctrl C - Ctrl V. Jindřich Trpišovský se nestyděl okopírovat sparťanské rozestavení a slavil úspěch. Oprávněně totiž věřil, že jeho hráči jsou ve hře 1 na 1 silnější. Bravo, překvapil nás všechny.

Její vlastní personální nouze tak ukázala Slavii nový systém. Systém, ve kterém sice úplně nevyniknou přednosti Davida Juráska, možná největší hvězdy naší ligy (poslední zápas hrál na levém stoperu), ale také systém, kterým dokázala minulou neděli rozdrtit silného klokana z Vršovic 6:0. Jednoznačné a s intenzitou sobě vlastní. Slavia nebude nic měnit ani v sobotu. Jak jsem už uvedl - nemá proč.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.