Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Trpišovský okopíroval Priskeho a ovládl derby. Teď musí překvapit Sparta

13. květen 2023
Sdílejte:
Derby o titul je tu. V glosáři ho rozebírá bývalý ligový hráč a televizní expert Zdeněk Folprecht.
Bude to i dál jízda jako při posledních derby?Foto: Profimedia

Poslední derby sezony bude to nejdůležitější. Jde o zápas, který (nejspíš) rozhodne o tom, kdo získá titul. Jak bude tento souboj pražských S vypadat? Myslím, že Slavia v něm nebude oproti předchozím dvěma derby se Spartou nic měnit. Nemá proč. To první vyhrála na pomyslné boxerské body i s početným lazaretem a ve druhém pak dominovala herně i výsledkově.

A byla to právě Priskeho Sparta, která donutila Slavii změnit systém z jejího tradičního 4-2-3-1 na „spartanské“ 3-4-3. Známe to všichni: Ctrl C - Ctrl V. Jindřich Trpišovský se nestyděl okopírovat sparťanské rozestavení a slavil úspěch. Oprávněně totiž věřil, že jeho hráči jsou ve hře 1 na 1 silnější. Bravo, překvapil nás všechny.

Její vlastní personální nouze tak ukázala Slavii nový systém. Systém, ve kterém sice úplně nevyniknou přednosti Davida Juráska, možná největší hvězdy naší ligy (poslední zápas hrál na levém stoperu), ale také systém, kterým dokázala minulou neděli rozdrtit silného klokana z Vršovic 6:0. Jednoznačné a s intenzitou sobě vlastní. Slavia nebude nic měnit ani v sobotu. Jak jsem už uvedl - nemá proč.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.