Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Trpišovský jinak: Spory s pejskaři, dojímá ho bezbrannost zvířat

05. únor 2024
Sdílejte:
Jindřich Trpišovský odpovídal na dotazy slávistickým fanouškům a dostal se i daleko za hranice hřiště. Co má rád? Jaký je jeho oblíbený film? Jaké jsou jeho oblíbené zahraniční kluby? A co si vysnil pro příští čas ve Slavii?
Foto: SK Slavia Praha

Jakým zvířetem by chtěl Jindřich Trpišovský, trenér Slavie, být, kdyby si měl vybrat? „To je asi nejzajímavější dotaz, jaký jsem, kdy dostal. Ke zvířatům mě vedla mamka, vždy jsme měli psy. Zvířata mám dost rád. Asi bych tedy chtěl být psem u mojí mámy. Tam vím, že bych se měl dobře,“ odpovídá na dotaz jednoho z fanoušků Trpišovský ve videu na klubovém youtube kanále.

„Musím říct, že těžce prožívám, když vidím, že někdo mlátí psa třeba na procházce. Už jsem kvůli tomu měl i pár konfliktů. Bezbrannost zvířat vůči lidem beru velmi těžce. Je to paradox: před chvílí jsme řešili, jestli se dojímám u fotbalu. Tam moc ne, ale zvířata mě dojímají. Vzpomněl jsem si na film Phar Lap o dostihovém koni, který jsem viděl, když mi bylo asi 15 let, hrozně jsem se u něho rozbrečel, byl to příběh podle skutečné události,“ pokračuje Trpišovský.

Jaké má koníčky, zněl další z dotazů.Mám rád sport, rád si něco zahraju nebo se jdu proběhnout, případně vyrazím na rychlou procházku. Mám rád muziku, pouštím si ji i k práci. Motivuje mě, uklidňuje. A koníčkem je pro mě i rodina a syn. Času mám málo, dělím ho mezi práci na Slavii a rodinu. Se synem jezdím na tréninky nebo třeba motokáry. Další koníčky museli jít spíš stranou. Film stihnu maximálně tak jednou měsíčně, nejoblíbenější jsou Top Gun a Rocky. Doma s rodinnou koukám na seriály – třeba o formuli nebo o druhé světové válce, což má malý rád,“ odpovídá trenér Slavie.

A má nějaký fotbalový sen? „Tím je vrátit Slavii do Ligy mistrů a vyhrát tam zápas,“ říká. A dodává, že by si se sešívanými chtěl zahrát na Anfield Road nebo Old Trafford, tedy na stadionech Liverpoolu a Manchesteru United.

Co chtěl Trpišovský dělat jako dítě? „Byla to dvě povolání, jedním byl kriminalista, vyšetřování příběhů. A největším přáním bylo dělat pilota stíhaček. Vždy jsem to obdivoval. Pamatuji si, že na fakultě nás učili, že bojoví piloti a trenéři mají nejvyšší míru stresu, která existuje. A práce trenéra je podobná i tomu kriminalistovi, když se pídí po různých věcech,“ řekl s nadsázkou Trpišovský.

Jaké kafe má po ránu nejradši? „Je to kafe, kde je míň kofeinu a je tam reishi houba. Je to v uvozovkách takové zdravé kafe. Dávám si ho bez cukru a s mlékem. Obecně mám rád zdravé věci, i když často sáhnu i po těch nezdravých, ale pak se to snažím kompenzovat,“ odpověděl na další divácký dotaz.

Trpišovský odpovídal na soustředění Slavie v portugalském Algarve a ve videu, které má téměř 48 minut, se dostal i do kabiny. Jak moc velký introvert je oblíbený střední záložník Oscar?Stále moc nemluví, i když mluví víc než dřív. Patří do skupiny největších introvertů, které jsem kdy zažil a kteří ve Slavii jsou. Jeden dva lidi v dnešní Slavii se mu blíží. Ale ve srovnání s tím, jaký byl před čtyřmi lety, tak dnes už je v zápase schopný komunikovat. A jednou jsem ho dokonce viděl rozčíleného, to když se dohadoval s Houšťou (asistent trenéra Zdeněk Houštecký) o bagu v kabině. Na své poměry i křičel. V letošní sezoně jsem ho dokonce slyšel promluvit i česká slovíčka, což je u něj premiéra,“ říká Trpišovský.

Dostal se i k fotbalovým věcem. Který zahraniční klub by chtěl jednou trénovat? „Mým snem bylo hlavně trénovat českou ligu. Beru to jako zázrak, že jsem se do ní dostal. Je to neskutečné, když si vezmu, kde jsem byl třeba ve 30 letech. Odmala jsem si kupoval noviny a v každé zemi měl tým, kterému jsem fandil. Nejvíc asi Dortmundu, Monaku a Liverpoolu. To jsou tři týmy, které jsem měl nejradši. Ale je to takové sci-fi pro české trenéry. Já jsem spokojený ve Slavii, ta je pro mě nejvíc, o ničem jiném nepřemýšlím,“ odpověděl Trpišovský.

Dostal i dotaz na nového majitele, zda se s ním něco v jeho práci mění. „Dává nám to možnost vrátit se do doby, kdy sport byl na prvním místě a tým se budoval pro Ligu mistrů. Hráči cítili ambici klubu a třeba Tomáš Souček díky tomu zůstal o něco déle. Majitel má se Slavií ty nejlepší úmysly, o tom jsem stoprocentně přesvědčený. Dodá nám jistotu a stabilitu. Chceme teď poskládat kádr na to, abychom se dostali do Ligy mistrů,“ uvedl Trpišovský.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s