E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Jak Staněk změní Slavii? Podobně jako Vindahl Spartu

23. leden 2024
Sdílejte:
Obě pražská S v posledním půlroce přivedla nové brankáře. Peter Vindahl i Jindřich Staněk jsou typologicky odlišní proti svým předchůdcům. Co Slavii dává Staňkova schopnost hrát pravidelně velmi dobře dlouhé míče? V čem jsou si oba podobní a jak ovlivňují hru svých týmů?
Foto: Koláž FC z fotek SKS a ACS

Dva složité transferové případy, každý trochu z jiných důvodů. Tak by se jednoduše daly shrnout příchody Petera Vindahla a Jindřicha Staňka do Prahy. Zatímco v případě sparťanské letní akvizice šlo především o náročný proces vyjednávání s Manchesterem United o setrvání tehdejšího cíle číslo jedna Matěje Kováře, příchod Staňka do Slavie byl zajímavý z důvodu náhrady pro jeho bývalý tým Viktorii Plzeň. Nebyla to ale zdaleka jediná témata, která oba transfery provázela.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.