Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Plzeň může přepsat historii. Bude to o detailech, říká Koubek

14. březen 2024
Sdílejte:
V prvním zápase gól nepadl, dnes od 18:45 to podle plzeňského trenéra Miroslava Koubka možná ve Štruncových sadech bude o jediném gólu. Když ho dá Plzeň zahraje si poprvé evropské čtvrtfinále. Projděte si odpovědi plzeňského kouče z předzápasové tiskové konference.
Trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci FC Viktoria Plzeň před odvetným utkáním osmifinále fotbalové Evropské konferenční ligy proti Servette Ženeva, 13. března 2024 v Plzni.Foto: Profimedia

Jak vás motivuje to, že Viktoria Plzeň může poprvé v historii postoupit do čtvrtfinále evropského poháru?

Na to je jednoduchá odpověď. Vidím to jednoznačně. Motivace a touha jsou obrovské.

Berete ten zápas jako jeden z největších v kariéře?

Těžko říct, přece jen už jsem byl i u zápasů, kde se hrálo o titul. Možná bych dal tenhle zápas na stejnou úroveň.

Musel jste po zápase se Spartou (4:0 pro Plzeň) krotit optimismus, nebo chcete těžit z pozitivní vlny?

V týmu nepanuje přehnaná euforie. Věnovali jsme se zejména regeneraci, abychom se dali do pořádku, protože nedělní utkání nás také stálo hodně sil. Kluci jsou rozumní, oni vědí, o co hrají. Čeká nás psychicky náročnější zápas než v neděli se Spartou. Jsme pod tlakem - „musíš“. Musíme zůstat v klidu a ze zápasu se Spartou si odnést jen sebevědomí, nic jiného.

Jak je na tom tým po zdravotní stránce?

Po každém zápase máte zdravotní šrámy. Po Spartě se nevyhnuli ani nám, ale věříme tomu, že naše medicinské oddělení ve spolupráci s fyzioterapeuty všechno dobře zvládne. Je to na dobré cestě.

Nelitujete, že Cheick Souaré, kterému se povedl zápas se Spartou, není na pohárové soupisce?

Teď se samozřejmě ukazuje, že to škoda je. Když přišel z Vyškova, tak nebyl v dobrém stavu. Navíc byl zraněný a část přípravy neabsolvoval. V době, kdy se tvořila evropská soupiska, tak byl nepoužitelný. Mohli jsme na soupisku dopsat jen tři hráče a těmi byli Jedlička, Valenta a Červ.

Dá se počítat s tím, že vás ve čtvrtek čeká podobné utkání jako ve Švýcarsku?

Scénář boje teď určitě nebudu prozrazovat. Chtěl bych se ale na celou věc podívat ze široka. V českém podnebí panuje zkreslený obraz na Servette. Zejména je to způsobeno tím, že Slavia Servette porazila 2:0 a 4:0. V tuto chvíli švýcarský celek v očích řady „pseudoodborníků“ klesl ve vážnosti. Ženeva hraje o švýcarský titul a je to vynikající mužstvo. Možná nás opravdu čeká zápas o jednom gólu, o detailech a doporučoval bych přečíst rozhovor s Martinem Frýdkem. Pod ten se podepisuji.


Zdroj: web Viktorie Plzeň

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s