Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Pijte, bavte se. Jablonec zabodoval vzkazem pro sparťanské fanoušky

13. srpen 2023
Sdílejte:
Dva stadiony, které běžně zůstávají poloprázdné, naplnili o víkendu fanoušci pražských S. V Jablonci z toho byl dojemný příběh, v Mladé Boleslavi stížnosti.
Zaplněná tribuna za jednou z branek v Jablonci.Foto: Profimedia

Liga má za sebou víkend, ve kterém dva nejpočetnější fanouškovské tábory podnikly venkovské výjezdy, protože z Prahy je to poměrně kousek do Jablonce i Mladé Boleslavi. Zatímco sparťané ze severních Čech hlásili spokojenost a chválili místní pořadatele, slávisté byli naštvaní, když zjistili, že mladoboleslavský klub na místě prodává lístky, i když v prodeji na internetu hlásil vyprodáno.

Na Twitteru zabodovala fotka se vzkazem od jabloneckých pořadatelů, za který lidé chválili přímo jabloneckého mluvčího Martina Bergmana, který se dlouhodobě stará o dobré fanouškovské zázemí na jablonecké Střelnici.

„Snažili jsme se pro vás připravit co nejlepší podmínky, protože v minulé sezoně se vaše návštěva po vzájemné dohodě vydařila, za to díky! Máte tu výčepy navíc, stánek s občerstvením má posílený personál, tak snad nebude vše moc dlouho trvat,“ stojí na vzkazu ze sektoru hostí pro sparťanské výjezdníky.

„Záchody, vím, nic moc, ale pracujeme na tom. Alespoň tu máme zvýšený počet zařízení včetně prostředků na mytí rukou. Pijte, hodujte, bavte se, tancujte, ale ve vší počestnosti, ať vás nemusí Za čárou nominovat na primitiva týdne,“ pokračuje jablonecký vzkaz.

V prvním domácím zápase Jablonce v nové sezoně na stadion dorazilo 5684 diváků, zatímco dlouhodobá průměrná návštěva je výrazně nižší. V minulé sezoně to bylo 2379 lidí. Pozitivní přístup k hostujícím fanouškům, ke kterému patří i to, že jablonecký klub pro hostující fanoušky otevřel i sektory, které jindy pro méně početné hostující výjezdy k dispozici nejsou, se tak vyplácí, když aspoň na některé zápasy na jablonecké Střelnici je pak plno.

Podobný případ je Mladá Boleslav. Na ní v minulé sezoně průměrně chodilo 2213 lidí. Dnes tam hrála Slavia podle oficiálních údajů před vyprodaným stánkem (5000 lidí), ale televizní záběry ukazovaly v hledišti lehce postřehnutelná volná místa.

Například ještě dnes dopoledne nešlo online koupit žádné lístky, takže když chtěl někdo do Mladé Boleslavi vyrazit, musel si podle online prodeje nechat zajít chuť. Hodinu před zápasem se na místě lístky podle zpráv z místa přitom prodávali. Zástupci mladoboleslavského klubu na kritiku od fanoušků nijak nereagovali.

Související články

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář
Popup se zavře za 8s