Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Nejhezčí moment ze startu ligy? Pardubice ukázaly vzkaz od klokanů

24. červenec 2023
Sdílejte:
Fotbal není jen o devadesáti minutách na hřišti a gólech. Píše skvělé příběhy. A jeden takový se na startu nové sezony české ligy udál v Pardubicích.
I vám tenhle příběh z Pardubic vyloudí úsměv na tváři. Ilustrační snímek s klubovým maskotem.Foto: FK Pardubice

„Děkujeme! Máte krásný stadion. Jednou vás pozveme na nový Ďolíček. Klokani.“

Takový vzkaz nechali pražští Bohemians v hostující šatně na pardubickém stadionu po sobotní výhře 1:0. Domácí to vzali za správný konec a klokanům za zprávu i za uklizenou šatnu poděkovali.

Pro pardubické to tak byl aspoň částečný balzám po prohře v utkání, ve kterém podle statistik nebyli hroší. Livesport říká, že domácí drželi míč 55 % a měli třeba i víc střel (12:10) včetně těch, které mířily na bránu (6:5).

„Když se na to podívám objektivně, bylo to spíš remízové utkání. Chápu, že domácí jsou zklamaní. Víme, že náš výkon měl k dokonalosti daleko,“ zhodnotil zápas kouč hostů Jaroslav Veselý.

Pardubické navíc stále musí těšit jakákoli chvála jejich nového stánku, kde zahájili teprve druhý půlrok. Když se stadion pro 4600 diváků za zhruba 410 milionů korun na začátku února otevíral, schytával to ze všech stran. Mnohým se nelíbilo, že hřiště není tribunami kompletně uzavřené nebo že je jedna z hlavních tribun uprostřed „děravá“. Obzvlášť silnou kritiku pak Pardubice sklidily za hostující sektor, který fanoušci překřtili na klec.

A vedení pardubického klubu to, tentokrát od vlastních fanoušků, schytalo i v létě před startem ligy, když oznámilo ceny permanentních vstupenek na novou sezonu. Ty v Pardubicích patří k nejdražším v lize. Tuhle kritiku teď o víkendu někteří fanoušci na sociální síti Twitter vrátili do hry v souvislosti s návštěvou na prvním ligovém kole, kdy na stadion v Pardubicích dorazilo 3817 diváků, zatímco na konci minulé sezony chodilo pravidelně přes čtyři tisíce lidí a několikrát bylo i vyprodáno. Ale třeba jen teď v poklesu návštěvy pod čtyřtisícovou hranici hraje roli čas dovolených. Uvidíme v dalších kolech…

Mimochodem, co by za podobné starosti teď dali v sousedním Hradci Králové, kde právě řeší, jak odvrátit blamáž s novým stadionem, kterému hrozí, že bude ještě půlroku ležet ladem. Věřme, že takovou ostudu místní politici, vedení klubu, stavebníci i úředníci nedopustí.

A nezapomeňme ještě dovyprávět celý příběh z úvodního vzkazu od pražských Bohemians. Ďolíček je ve špatném stavu, o čemž se může snadno přesvědčit každý návštěvník stadionu - ten je prostě zašlý. Ví to zástupci pražského klubu i magistrátu, který stadion ve Vršovicích od roku 2016 vlastní a slibuje zásadní rekonstrukci. Zatím ale nevypsal ani architektonickou soutěž, kterou by vše mělo začít.

„Všichni se těšíme, je to velký impuls pro celý klub. Věřím, že to dopadne dobře, mohlo by se začít stavět někdy okolo roku 2024,“ řekl nedávno deníku Sport Dariusz Jakubowicz, předseda představenstva pražských Bohemians.

Související články

Video: Tohle nejde nedat. Nebo? Po tomhle kiksu útočníka utěšoval soupeř

Když vás po neproměněné tutovce utěšuje soupeřův brankář, víte, že jste to hodně zazdili. Nedávno to zažil mladý švédský útočník Gustav Lindgren.

Zábava

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga
Popup se zavře za 8s