Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Nejhezčí moment ze startu ligy? Pardubice ukázaly vzkaz od klokanů

24. červenec 2023
Sdílejte:
Fotbal není jen o devadesáti minutách na hřišti a gólech. Píše skvělé příběhy. A jeden takový se na startu nové sezony české ligy udál v Pardubicích.
I vám tenhle příběh z Pardubic vyloudí úsměv na tváři. Ilustrační snímek s klubovým maskotem.Foto: FK Pardubice

„Děkujeme! Máte krásný stadion. Jednou vás pozveme na nový Ďolíček. Klokani.“

Takový vzkaz nechali pražští Bohemians v hostující šatně na pardubickém stadionu po sobotní výhře 1:0. Domácí to vzali za správný konec a klokanům za zprávu i za uklizenou šatnu poděkovali.

Pro pardubické to tak byl aspoň částečný balzám po prohře v utkání, ve kterém podle statistik nebyli hroší. Livesport říká, že domácí drželi míč 55 % a měli třeba i víc střel (12:10) včetně těch, které mířily na bránu (6:5).

„Když se na to podívám objektivně, bylo to spíš remízové utkání. Chápu, že domácí jsou zklamaní. Víme, že náš výkon měl k dokonalosti daleko,“ zhodnotil zápas kouč hostů Jaroslav Veselý.

Pardubické navíc stále musí těšit jakákoli chvála jejich nového stánku, kde zahájili teprve druhý půlrok. Když se stadion pro 4600 diváků za zhruba 410 milionů korun na začátku února otevíral, schytával to ze všech stran. Mnohým se nelíbilo, že hřiště není tribunami kompletně uzavřené nebo že je jedna z hlavních tribun uprostřed „děravá“. Obzvlášť silnou kritiku pak Pardubice sklidily za hostující sektor, který fanoušci překřtili na klec.

A vedení pardubického klubu to, tentokrát od vlastních fanoušků, schytalo i v létě před startem ligy, když oznámilo ceny permanentních vstupenek na novou sezonu. Ty v Pardubicích patří k nejdražším v lize. Tuhle kritiku teď o víkendu někteří fanoušci na sociální síti Twitter vrátili do hry v souvislosti s návštěvou na prvním ligovém kole, kdy na stadion v Pardubicích dorazilo 3817 diváků, zatímco na konci minulé sezony chodilo pravidelně přes čtyři tisíce lidí a několikrát bylo i vyprodáno. Ale třeba jen teď v poklesu návštěvy pod čtyřtisícovou hranici hraje roli čas dovolených. Uvidíme v dalších kolech…

Mimochodem, co by za podobné starosti teď dali v sousedním Hradci Králové, kde právě řeší, jak odvrátit blamáž s novým stadionem, kterému hrozí, že bude ještě půlroku ležet ladem. Věřme, že takovou ostudu místní politici, vedení klubu, stavebníci i úředníci nedopustí.

A nezapomeňme ještě dovyprávět celý příběh z úvodního vzkazu od pražských Bohemians. Ďolíček je ve špatném stavu, o čemž se může snadno přesvědčit každý návštěvník stadionu - ten je prostě zašlý. Ví to zástupci pražského klubu i magistrátu, který stadion ve Vršovicích od roku 2016 vlastní a slibuje zásadní rekonstrukci. Zatím ale nevypsal ani architektonickou soutěž, kterou by vše mělo začít.

„Všichni se těšíme, je to velký impuls pro celý klub. Věřím, že to dopadne dobře, mohlo by se začít stavět někdy okolo roku 2024,“ řekl nedávno deníku Sport Dariusz Jakubowicz, předseda představenstva pražských Bohemians.

Související články

Odehrají zítra Sparta a Slavia svoje zápasy? Tvrdík se pře s LFA

Čtyři z pěti zápasů sobotního programu fotbalové Fortuna ligy se odložily. Duel mezi Olomoucí a Slováckem pak připomínal spíš utkání Winter Classic. Odehrají se zítřejší zápasy pražských S? Přou se zástupci vedení klubů, LFA i fanoušci.

Česká liga

České fotbalistky porazily Bělorusko. Postup mají na dosah

Reprezentantky zvládly důležitý zápas v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním utkáním proti Slovinsku mají blízko postupu do áčkové ligy.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video
Popup se zavře za 8s