Lavička se vrací na Spartu. Povede mládež, nahradí Hřebíka

22. květen 2023
Sdílejte:
Novým ředitelem úseku mládeže pražské Sparty se stane šedesátiletý Vítězslav Lavička, který bude oficiálně jmenovaný do funkce na začátku června.
Vítězslav Lavička na nedávném křtu knihy k pátému výročí Football Clubu.Foto: Daniel Hamerník

Sparťanskou akademii čeká po aktuální sezoně změna ve vedení. Po jedenácti letech opustí na konci června pozici ředitele úseku mládeže Jaroslav Hřebík. Čtyřiasedmdesátiletý Hřebík působil na Strahově, kde sparťanská akademie sídlí, od roku 2012. Novým šéfem rozvoje mládežnické akademie se stane šedesátiletý Vítězslav Lavička, který bude oficiálně jmenovaný do funkce k 1. června.

„V první řadě musím panu Hřebíkovi poděkovat za dlouholetou práci na Strahově. Podílel se na tom, že klub za dlouhou dobu jeho působení vychoval vynikající hráče, kteří se dostali nejen do našeho A-týmu, ale také do zahraničí a do reprezentace,“ říká generální ředitel AC Sparta Praha František Čupr.

„Vítězslav Lavička je osobnost s bohatými trenérskými zkušenostmi, které může na Strahově předávat dalším generacím trenérů a hráčů. Klíčovou úlohou člověka, který stojí v čele akademie, je edukovat a rozvíjet trenéry a všechny další, kteří se na chodu Strahova podílejí. Jsme přesvědčeni, že Vítězslav Lavička je pro tuto pozici správnou volbou,“ říká Tomáš Rosický, sportovní ředitel AC Sparta Praha.

Jaroslav Hřebík byl v minulosti několikrát trenérem Sparty, v posledních jedenácti letech pak společně s trenéry a realizačními týmy pracoval v klubové akademii s talentovanými hráči.

Vítězslav Lavička působil v minulosti taktéž jako hlavní trenér Sparty, v sezoně 2013/2014 dovedl první mužstvo k zisku doublu, v minulosti působil také u reprezentačního výběru do jednadvaceti let. Úspěšný byl také v zahraničí, se Sydney FC získal mistrovský titul v australské lize. Má za sebou také úspěšný boj o záchranu v Polsku. A loni si vyzkoušel i čtyřměsíční exotické působení na lavičce Kuvajtu.

Návrat na Letnou byl pro Lavičku lákavý. „Ve Spartě jsem toho prožil jako hráč i jako trenér hodně a dál zůstávám jejím fanouškem. Pokud by mě někdy s nabídkou oslovila, rád se do systému klubu v jakékoli roli zapojím a pomůžu,“ řekl ve velkém bilančním rozhovoru, který najdete v aktuálním čísle tištěného Football Clubu.


Nové číslo

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s