Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Kuchta je definitivně rudý. Sparta ho vykoupila z Moskvy

13. květen 2023
Sdílejte:
Po výhře v derby 3:2, která Spartu výrazně přiblížila k prvnímu titulu od roku 2014, letenský klub oznámil, že uplatnil opci na přestup Jana Kuchty.
Jan Kuchta se raduje z prvního gólu Sparty v Pardubicích.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Sparta uplatnila opci na Jana Kuchtu, který na Letné podepsal víceletý kontrakt. Hostování šestadvacetiletého českého reprezentanta se mění v přestup, oznámil klub na svém webu. 

Jan Kuchta zamířil na Letnou loni v červnu, kdy přišel do Sparty na roční hostování z Lokomotivu Moskva. To se teď změnilo v přestup.

„Jsem moc rád, že se klubu podařilo jednání o přestupu dotáhnout k úspěšnému konci. V průběhu sezony jeho výkony rostly a je pro nás nesmírně důležitý. Dnes odvedl spolu se Šulem (Lukáš Haraslín) a Minčim (Martin Minčev) spoustu důležité defenzivní práce a je to jeden z naších klíčových hráčů. To, že s námi pokračuje, je garance spousty góly,“ uvedl trenér Sparty Brian Priske na tiskové konferenci po derby.

Sparta neuvedla, kolik peněz za útočníka do Moskvy pošle, už dřív ale například deník Sport psal, že za roční hostování letenský klub zaplatil zhruba milion eur (zhruba 24 milionů korun) a opce na přestup by měla být za další čtyři miliony eur.

V právě probíhajícím ročníku české ligy nastoupil Kuchta do 27 zápasů, ve kterých vstřelil 13 gólů, přidal čtyři asistence a aktuálně je nejlepším střelcem týmu. Naposledy se trefil v lize proti Liberci, kde vstřelil svůj 50. gól v české nejvyšší soutěži.

Čtyři zápasy odehrál v MOL Cupu, ve kterém pomohl v cestě do finále dvěma přesnými zásahy. Další dva starty si připsal v Evropské konferenční lize.

Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s