Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Koubek změnil vlastní plzeňský osud a má novou smlouvu

30. duben 2024
Sdílejte:
Měl být provizorním koučem na jednu sezonu. Tu ale v Plzni proměnil v jeden velký úspěch a bude pokračovat i dál. Miroslav Koubek prodloužil s Viktorií Plzeň smlouvu o další rok, tedy do konce příští sezony.
Až do čtvrtfinálového zápasu ve Florencii dotáhl Miroslav Koubek letos Plzeň. Kam to bude v příští sezoně?Foto: Profimedia

Miroslav Koubek loni v létě převzal Plzeň, která vypadala, že ztrácí dech. V lize v minulém ročníku skončila Viktoria třetí o 17 bodů za oběma pražskými S. Pro obhájce nic moc. Hlavní ale byl mdlý herní projev. Tým, který se pod Michalem Bílkem dostal až do Ligy mistrů, ztratil jiskru.

Z příchodu Miroslava Koubka nikdo moc nejásal. Vypadalo to jako až moc konzervativní a málo ambiciózní volba. Koubek měl ale velkou motivaci ve Viktorii uspět. Jednak měl v hlavě stále hořký konec svého prvního angažmá v Plzni, se kterou v roce 2015 vyhrál titul, ale hned na začátku příští sezony byl vhozen, když nevyšel boj o Ligu mistrů s Maccabi Tel Aviv. Koubek chtěl také ukázat, že ještě nepatří do důchodu, kam ho mnozí posílali po nepovedeném konci jeho předchozího angažmá v Hradci Králové.

V Plzni loni v létě přišel krátce poté, co klub oznámil nové majitele. Sám o sobě mluvil jako o přechodném kouči na jednu sezonu. Navíc nezačal dobře. Plzeň prohrála v prvním ligovém kole v Teplicích, pak jen remizovala v předkole Konferenční ligy s kosovskou Dritou a do třetice nevyhrála ani doma nad Hradcem. V Plzni nebyl klid. Ten přinesla až těžce vybojovaná výhra 2:1 v Kosovu po proměněné penaltě Erika Jirky v úplném závěru dlouhého nastavení.

Tady se plzeňský osud trenéra Koubka definitivně otočil. V lize z toho bude opět „jen“ třetí místo, ale v Evropě má za sebou Viktoria historickou sezonu. Z druhého předkola Evropské konferenční ligy došla až do jejího čtvrtfinále a základní skupinu navíc zvládla s šesti výhrami včetně dvou nad Dinamem Záhřeb. K tomu Plzeň sezonu může pozlatit 22. května v pohárovém finále, které hraje doma se Spartou.

„V první řadě bych chtěl říct, že Míra Koubek odvádí v této sezoně společně se svým realizačním týmem a hráči skvělou práci. Za pochodu přebudováváme tým, začlenili se do něj mladí hráči, odchovanci. Zažili jsme mimořádnou cestu pohárovou Evropou, čeká nás pohárové finále a máme jistotu startu ve 3. předkole Evropské ligy v nadcházejícím ročníku,“ řekl Adolf Šádek, generální ředitel a předseda představenstva klubu.

„Vážím si důvěry, kterou mi klub vyjádřil i podpory viktoriánských fanoušků. Zároveň mám po roční práci pozitivní pocit ze vzájemné spolupráce s týmem i s kolegy z realizačního týmu. Právě tato zjištění hrála podstatnou roli v mém rozhodování. Věřím, že navážeme na práci, kterou jsme započali v aktuálním ročníku a pokusíme se ji ještě o kus posunout," uvedl po podpisu nové smlouvy Miroslav Koubek.

Podle informací deníku Sport by si Koubek měl s novým kontraktem i lehce polepšit. Měsíční gáže by se měla pohybovat okolo 300 000 korun měsíčně, stávající kontrakt měl trenérovi zaručovat zhruba 250 000.

Koubek v Plzni potvrdil pověst trenéra, který dokáže své týmy skvěle připravit po taktické stránce. Vyprávět by o tom mohl třeba Jindřich Trpišovský, když Plzeň Slavii v lize v aktuálním ročníku dvakrát přehrála. A vlastně i Brian Priske poté, co Sparta letos v březnu prohrála ve Štruncových sadech 0:4. Na druhou stranu Koubka provází pověst člověka, se kterým je těžké dlouhodobě dobře vycházet, což měl být jeden z důvodů jeho neslavného konce v Hradci. Tohle je pro Koubka další z výzev pro další sezonu s Plzní. Zadupat do země i tyhle pochybovačné hlasy.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s