Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Plzeňská kometa Šulc. Jak moc dobrý je? A o kolik lepší ještě může být?

19. duben 2024
Sdílejte:
Ofenzivní klenot Viktorie je v čele tabulky ligových střelců. Nejen proto z něj je žhavý vývozní artikl a hráč pro reprezentaci. Umí toho hodně. Přitom je mu stále 23 let a má tak velký prostor pro zlepšování. Máme pro vás detailní rozbor jeho hry, který pro Šulce nachází i překvapivou pozici.
Ligová hvězda. Pavel Šulc oslavuje vítězný gól proti Slavii.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Málokterý hráč v této ligové sezoně upoutal tolik pozornosti, jako Pavel Šulc. Není se čemu divit. S 15 brankami na kontě aktuálně vede spolu se slávistou Václavem Jurečkou tabulku střelců, trefil se přitom v obou posledních utkáních s pražskými S. Zejména jeho gól proti Slavii má potenciál zamíchat kartami v boji o titul. Nejde však jen o střelecké zásahy.

Šulc je nesmírně komplexní fotbalista. Považte sami. Loňskou sezonu strávil v Jablonci na hostování na pozici pravého wingbeka. I po návratu do Plzně pak střídá víc postů. Někdy nastoupí vedle Tomáše Chorého na hrotu, jindy pomáhá přeplnit střed hřiště z pozice desítky. Dovede ale zahrát i osmičku v plošším rozestavení 3-5-2. Nejedná se však o obyčejného všeuměla. Právě naopak.

Hvězda Plzně má jednoznačné silné stránky, mezi které patří zejména vynikající pohyb, solidní technika, defenzivní práce a atakování boxu. Jejich pochopení je přitom klíčové pro správné vnímání jeho využitelnosti a potenciálu. Pojďme si je tedy blíže představit.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.