Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Konference Women on the Pitch představila program

13. září 2023
Sdílejte:
Přední odborníci na ženský fotbal se v říjnu sejdou na konferenci v Praze. Bude se řešit rovné odměňování, úprava pravidel a taky sportovně-právní rozměr ženského sportu. Football Club je mediální partner akce.
Ženský tým FC Barcelona - ilustrační fotoFoto: Shutterstock

Advokátní kancelář Aegis Law bude 20.10.2023 pořádat společně s renomovanou španělskou sportovní advokátkou Reyes Bellver, asociací Women in Sports Law a organizací Leadership Women Football mezinárodní konferenci o ženské fotbale! „Ženský fotbal a vše s ním spojené je momentálně i díky právě skončenému Mistrovství světa žen na vzestupu. Tato akce je snahou přivést na pomyslné „hřiště“ všechny experty z různých částí sektoru, ať už se jedná o sportovní právníky, fotbalové agenty, zástupce klubů, sportovních federací nebo hráčky samotné“, říká Bára Straková, která je za Aegis Law hlavní organizátorkou této akce.

„Boom ženského sportu má samozřejmě také sportovně-právní důsledky, ať už se jedná o problematiku rovného/rozdílného odměňování, právní úpravy mateřské dovolené ve sportu, nebo třeba rozdílů v pravidlech při mezinárodních i národních přestupech hráčů a hráček a další,“ pokračuje Straková.

Akce, která bude první svého druhu u nás, se bude konat v prostorách SmetanaQ galerie a mezi potvrzenými účastníky panelových diskuzí jsou například Alexandra Gomez (seniorní advokátka FIFPro), Yolanda Morf (FIFA Legal Counsel), Reyes Bellver (konzultantka FIFA, která v loňském roce vyjednávala finanční podmínky pro španělský národní tým žen), Martin Říha (1. místopředseda představenstva a CEO SK Slavia Praha) nebo Mirka Fousková (Women’s Football Specialist ve Sport Invest) a další.

„Jsme nadšení, že se nám pro konferenci podařilo získat tolik zajímavých jmen,“ říká Jan Krampera, partner Aegis Law a dodává: „Věříme, že účast takových osobností na konferenci bude znamenat pro její návštěvníky opravdový přínos a možnost být svědky zajímavých diskuzí o aktuálních tématech ženského fotbalu.“

"Myslím si, že je důležité znát nejen samotné sportovní prostředí, ale také nastavená pravidla, a to právě proto, aby mohlo docházet k dalšímu rozvoji a nedocházelo ke zbytečné stagnaci. Mezinárodní federace v čele s FIFA jsou si moc dobře vědomy obrovského potenciálu a snaží se na to reagovat jak prostřednictvím vlastních programů podporující ženský sport, tak také přizpůsobením nastavených pravidel – viz právě pravidla o čerpání mateřské dovolené. V tom ohledu bych u nás chtěla dělat „osvětu“ a hráčkám i klubům pomoci, aby měli jasno v tom, na co mají v souladu s mezinárodními i národními pravidly právo a co si mohou a nemohou dovolit,“ uzavírá Straková.

Pro další informace o akci sledujte komunikační kanály Aegis Law nebo kontaktujte přímo Báru Strakovou na [email protected].

Související články

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal

Harry průkopník. Bude jako Jordan?

Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen klub.

Přímák
Popup se zavře za 8s