Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Konference Women on the Pitch představila program

13. září 2023
Sdílejte:
Přední odborníci na ženský fotbal se v říjnu sejdou na konferenci v Praze. Bude se řešit rovné odměňování, úprava pravidel a taky sportovně-právní rozměr ženského sportu. Football Club je mediální partner akce.
Ženský tým FC Barcelona - ilustrační fotoFoto: Shutterstock

Advokátní kancelář Aegis Law bude 20.10.2023 pořádat společně s renomovanou španělskou sportovní advokátkou Reyes Bellver, asociací Women in Sports Law a organizací Leadership Women Football mezinárodní konferenci o ženské fotbale! „Ženský fotbal a vše s ním spojené je momentálně i díky právě skončenému Mistrovství světa žen na vzestupu. Tato akce je snahou přivést na pomyslné „hřiště“ všechny experty z různých částí sektoru, ať už se jedná o sportovní právníky, fotbalové agenty, zástupce klubů, sportovních federací nebo hráčky samotné“, říká Bára Straková, která je za Aegis Law hlavní organizátorkou této akce.

„Boom ženského sportu má samozřejmě také sportovně-právní důsledky, ať už se jedná o problematiku rovného/rozdílného odměňování, právní úpravy mateřské dovolené ve sportu, nebo třeba rozdílů v pravidlech při mezinárodních i národních přestupech hráčů a hráček a další,“ pokračuje Straková.

Akce, která bude první svého druhu u nás, se bude konat v prostorách SmetanaQ galerie a mezi potvrzenými účastníky panelových diskuzí jsou například Alexandra Gomez (seniorní advokátka FIFPro), Yolanda Morf (FIFA Legal Counsel), Reyes Bellver (konzultantka FIFA, která v loňském roce vyjednávala finanční podmínky pro španělský národní tým žen), Martin Říha (1. místopředseda představenstva a CEO SK Slavia Praha) nebo Mirka Fousková (Women’s Football Specialist ve Sport Invest) a další.

„Jsme nadšení, že se nám pro konferenci podařilo získat tolik zajímavých jmen,“ říká Jan Krampera, partner Aegis Law a dodává: „Věříme, že účast takových osobností na konferenci bude znamenat pro její návštěvníky opravdový přínos a možnost být svědky zajímavých diskuzí o aktuálních tématech ženského fotbalu.“

"Myslím si, že je důležité znát nejen samotné sportovní prostředí, ale také nastavená pravidla, a to právě proto, aby mohlo docházet k dalšímu rozvoji a nedocházelo ke zbytečné stagnaci. Mezinárodní federace v čele s FIFA jsou si moc dobře vědomy obrovského potenciálu a snaží se na to reagovat jak prostřednictvím vlastních programů podporující ženský sport, tak také přizpůsobením nastavených pravidel – viz právě pravidla o čerpání mateřské dovolené. V tom ohledu bych u nás chtěla dělat „osvětu“ a hráčkám i klubům pomoci, aby měli jasno v tom, na co mají v souladu s mezinárodními i národními pravidly právo a co si mohou a nemohou dovolit,“ uzavírá Straková.

Pro další informace o akci sledujte komunikační kanály Aegis Law nebo kontaktujte přímo Báru Strakovou na [email protected].

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s