Martin Hašek (trenér Brna): „Myslím, že to bylo zajímavé a napínavé utkání, v němž jsme většinu času dobývali zlínskou obranu. Hrnuli jsme to a tlačili až do konce, měli jsme připravené různé scénáře a věřili jsme, že gól dáme, šancí bylo dost. Naši hráči dnes dělali vše pro to, aby tady liga zůstala. Střelecky se odmlčel Řezníček a nenašel se nikdo jiný, kdo by góly dal. Nestačilo to, i když jsme v posledních zápasech hráli slušně. Sestupujeme. Přišel jsem sem s nějakým cílem, ten jsem nesplnil (Brno Hašek převzal po Richardu Dostálkovi po 26. kole na 13. místě a od té době s ním došel k bilanci jedné výhry, tří remíz a pěti proher – poznámka redakce). Sezona skončila, moje smlouva taky. Práce ve Zbrojovce mě ale baví a uvidíme, co bude dál. Teď se nechci pouštět do analýzy, proč Brno sestupuje. Pokud bude mít Zbrojovka zájem, rád k ní nějak přispěju, přece jen jsem posledních šest týdnů s kolegy nedělal nic jiného, než situaci vyhodnocoval. Rád pomůžu, ale nebudu ten, kdo bude pouštět do médií, proč Zbrojovka sestoupila. Já jsem sem přišel, abych Zbrojovce pomohl, a svůj úkol jsem nesplnil.“
Proč do klíčového utkání neposlal Michala Ševčíka, který se na hřiště dostal až v průběhu duelu. „Ve středu maturoval, nebyl úplně připravený. Bylo to pro nás citelné oslabení, protože to na podzim byl klíčový hráč Zbrojovky, je obdivuhodné, jaká měl čísla. I v prvním utkání pode mnou pomohl k výhře, s Českými Budějovicemi dal vedoucí gól. Nechci ale, aby to vyznělo jako jeho kritika, je mimořádně šikovný a pro Zbrojovku byl v této sezóně velmi platný. Nechci, aby to vyznělo, že to házím na něj, jen se snažím odpovědět na dotaz, proč nehrál.“
Pavel Vrba (trenér Zlína): „Samozřejmě je to pro mě velká úleva, protože jsme věděli, že nás čeká taktická bitva o záchranu, ale ještě větší úleva to bude, až ligu zachráníme definitivně. Věděli jsme, jaké kroky k tomu máme na jaře podniknout, teď jsme zvládli první krok, ale čeká nás baráž. Vyškov bude silným soupeřem, a když to nepotvrdíme ve dvojzápase, bude dnešní remíza k ničemu. Přiznám se, že taktiku k dnešnímu zápasu jsme podřídili našemu cíli získat bod a nesestoupit. Nebyl důvod hrát nahoru dolů a riskovat prohru. Toho jsme dosáhli. Padá Brno a je mi to strašně líto, je to fotbalové město. Když si vzpomenu na jeho slavnou éru, je to škoda, že sestupuje Zbrojovka. Přeji jí rychlý návrat zpět.“
David Horejš (trenér Jablonce): „Měli jsme rozpačitý úvod. Vázla nám rozehrávka, neotáčeli jsme hru. Byly tam zbytečné ztráty a celkově to bylo kostrbaté. Soupeř nás potrestal krásnou střelou. Hrozně jsme kazili i dál po přestávce. Teplice byly lepší a vyhrály zaslouženě. Mrzí mě, že jsme se s fanoušky nerozloučili lepší hrou i výsledkem. Zápas to z naší strany nebyl dobrý, ještě teď ve mně převládají negativní emoce.“
Zdenko Frťala (trenér Teplic): „Je to zasloužené vítězství. Byli jsme pohyblivější, živější a přišlo mi, že jsme i víc chtěli než domácí. Jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli výsledkově i herně. Měli jsme tu spoustu šancí, až jsem se divil. Taky nás dvakrát podržel brankář Němeček, který dostal šanci. Každé vítězství bereme s pokorou a zítra si všechno zhodnotíme.“
Messi posouvá hranice, Mbappé ho nahání, Haaland si užívá první mundial a Kane se chce přidat. Souboj o nejlepšího střelce MS 2026 se hned ve druhém kole skupin mění v jednu z hlavních zápletek turnaje.
MS 2026 pokračuje třináctým hracím dnem. Do akce ve večerních časech jdou Portugalci a Angličané. Máme pro vás přehledný TV program na úterý i příští dny fotbalového svátku.
Obhájci titulu z Argentiny vstoupili do letošního mistrovství skvělým způsobem, Alžírsko porazili hladce 3:0. Úvodní výhru oslavili i Rakušané, kteří přetlačili Jordánsko 3:1. Kdo uspěje v dnešním vzájemném duelu o první příčku ve skupině J? Vsaďte si na zápas a sledujte jej od 19:00 živě na TV Tipsport.
