Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Hřiště je v havarijním stavu, říká Trpišovský. Trávník vyměníme, dodává Tvrdík

Aktualizováno
07. srpen 2023
Sdílejte:
Slavia vyhrává, ale řeší problém s nekvalitním trávníkem, který nezakořenil. Jaroslav Tvrdík už oznámil, že je nutná jeho brzká výměna.
Ondřej Lingr slaví gól a za ním je vidět velký problém slávistického trávníku.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Slavia neproměňuje šance, ale vyhrává. V neděli porazila Zlín 2:1 a do ligy odstartovala stejně jako Sparta třemi výhrami. I tak ale v Edenu nepanuje totální spokojenost. Trávník je totiž podle slov trenéra Jindřicha Trpišovského v katastrofálním stavu. Může to vidět každý, kdo se na fotbal z Edenu podívá. Stačí rychlá změna směru v pohybu hráčů a z trávníku se odloupne velký drn. Nový trávník položený po koncertech Marka Ztraceného z půlky června nezakořenil a Slavia ho bude muset vyměnit.

„Je horší než loni. A to jsem říkal, že horší už být nemůže. Vzhledem k jeho stavu, hrajeme obdivuhodný fotbal. Hráčům se boří nohy, stabilita je špatná. Kluci jsou ze hřiště hodně unavení, je totiž strašně propískované, stojí to šíleně sil. Jak souboj, tak pohyb. Hráči si na to hodně stěžují. Víc času pomalu strávíme zacelováním děr než samotnou hrou,“ uvedl včera na pozápasové tiskové konferenci Jindřich Trpišovský.

Už ve čtvrtek přitom Slavia v Edenu hostí ve třetím předkole Evropské ligy ukrajinské Dnipro-1. „Děsí mě, co se stane v týdnu. Ve středu mají být dva oficiální tréninky, ve čtvrtek zápas, pak další program. Intenzivně hledáme nějaké řešení. V posledních týdnech se na to všichni vrhli, ale trávě neporučíte. Nicméně se s tím bude muset něco stát, protože hřiště je v havarijním stavu. Až se zhorší klimatické podmínky, půjde v podstatě o neregulérní hřiště,“ dodal Trpišovský.

Že je trávník ve špatném stavu bylo vidět už v generálce s Drážďany, která se hrála v půlce července. Tenkrát ještě slávističtí trávníkáři doufali, že tráva zakoření poté, co po předchozích tropech přišlo ochlazení. K tomu ale nedošlo.

„Trávník ani po šesti týdnech od položení nezakořenil. Udělali jsme, co bylo v lidských silách, za pomoci expertů vlastních, dodavatele i externích. Bohužel nezbývá než přistoupit k výměně trávníku v nejbližším možném termínu,“ uvedl v neděli večer slávistický šéf Jaroslav Tvrdík na Twitteru.

Reagoval i na kritiku od některých fanoušků, kteří Slavii vyčítají, že by se místo pořádání koncertů měla soustředit na kvalitní trávník. „Nefotbalové aktivity (koncerty) v mimosezoně se konaly každý rok od dostavby Edenu před 15 lety. Přesto jsme měli jeden z nejlepších trávníků v profesionálním fotbale. Jestliže je příčinou našich problémů extrémní počasí posledních dvou let, budeme muset požádat akcionáře o změnu provozního modelu Eden Areny. O dalším postupu budeme informovat v následujících dnech,“ uvedl Tvrdík.

Následně ještě dodal, že stadion v Edenu má vlastní podnikatelský plán, který schvaluje čínský majitel klubu a že v něm jde o to, aby jeho provoz byl ziskový a tyto peníze jsou pak používány na modernizaci arény. Kdyby to tak nebylo, byl by to podle Tvrdíka poměrně velký negativní zásah do hospodaření klubu, konkrétně by mělo jít o výpadek ročních příjmů ve výši kolem 15 milionů korun.

K možné rychlosti výměny trávníku Tvrdík zmínil příklad Jablonce z posledních dnů. Tam nyní také měnili trávník a pokládku podle Tvrdíka dokončil Jablonec v pátek. Už příští sobotu na něm bude hrát ligový zápas se Spartou. „I my jsme v minulosti položili trávník v této lhůtě (například před zápasem reprezentace s Brazílií). Není to ve fotbale nic mimořádného,“ uvedl Tvrdík.

Slavii teď ve čtvrtek čeká už zmíněný zápas proti Dnipru, pak za dalších deset dnů hraje doma ligu s Baníkem (20. 8.) a za dalších 14 dnů s Karvinou. Někdy mezitím odehraje jeden domácí zápas v play-off Evropské ligy nebo Konferenční ligy. Pak sice Eden bude mít zhruba 20denní ligovou pauzu před derby se Spartou kvůli reprezentačnímu termínu, ale Česko tu hraje pět dní po Karviné kvalifikační zápas s Albánií. Poté bude mít Slavia zhruba dvoutýdenní příležitost na výměnu trávníku. (Původně jsme v tomto výčtu nepočítali se zápasem v evropském play-off a s reprezentačním utkáním. Za nepřesnost se omlouváme.)

Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s