Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Hašek to nebude? Dva výklady strahovské otočky

12. prosinec 2023
Sdílejte:
Ivan Hašek si na jmenování do pozice reprezentačního trenéra musí ještě počkat. A jeho pozice navíc podle některých spekulací už není tak jistá.
Ivan HašekFoto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pondělí v 19:02 hodin: „Dovolte, abych Vás pozval na tiskovou konferenci po mimořádném jednání Výkonného výboru FAČR, která se uskuteční zítra, tj. v úterý 12. prosince 2023 od 12:00 v tiskovém sále Fotbalové asociace ČR,“ píše Petr Šedivý, mluvčí Fotbalové asociace ČR.

Pondělí ve 22:02 hodin: „Úterní mimořádné jednání Výkonného výboru FAČR je zrušené. Důvodem je vysoký počet omluvenek členů výkonného výboru ze zdravotních nebo pracovních důvodů. Zasedání se uskuteční na začátku ledna. Avizovaná tisková konference se tak neuskuteční,“ píše Šedivý tři hodiny po úvodním avízu.

Ivan Hašek bude v úterý v poledne oznámen jako nový reprezentační kouč, psala česká média po první zprávě ze Strahova. Po druhé se spekuluje, proč se tak nakonec nestalo.

Web infotbal.cz, který bývá dobře informován o dění v zákulisí, píše, že neoficiální informace hovoří o tom, že hlavní kandidát Ivan Hašek nemá potřebný počet hlasů. „Sedm z dvanácti členů VV v čele s Adolfem Šádkem bylo připraveno hlasovat proti Haškovi,“ říkají zdroje zmíněného webu.

Oproti tomu deník Sport na svém webu píše, že zatím dál platí, že prvním trenérem země bude Ivan Hašek a k němu v roli asistentů zasedne vršovické duo – trenér Bohemians Jaroslav Veselý a Jaroslav Köstl, asistent Jindřicha Trpišovského ve Slavii. Ten první má asistentskou roli u národního týmu vykonávat vedle své současné funkce trenéra klokanů, Köstl má naopak podle zprávy Sportu ze Slavie odejít a věnovat se práci u reprezentace naplno.

Nejasnosti podle Sportu panují v tom, zda Bohemians budou souhlasit s angažmá svého trenéra u národního týmu. A zásadnější brzdou směrem k původně plánovanému dnešnímu jmenování nového trenéra má být nevyjasněná pozice Pavla Nedvěda u reprezentace. Bude z něj jen ambasador, nebo plnohodnotný manažer spoluzodpovědný za výsledky týmu?

„O tom se v pondělí ve vedení českého fotbalu jednalo a je možné, že nedošlo ke shodě. Zúčastnění si proto dali delší čas na rozmyšlenou. Proč až do ledna a nikoli třeba jenom do příštího týdne? Patrně proto, že Petr Fousek se koncem týdne chystá na plánovanou operaci,“ píše Sport.

Vedle Haška měl být ve finálním výběru zvažovaných adeptů už jen Vítězslav Lavička. Jeho šance na zvolení jsou ale podle zpráv v médií minimální. Definitivně jasno bude každopádně až v lednu.

Připomeňme, že nového reprezentačního trenéra teď hledá pracovní skupina, kterou ustanovil Petr Fousek, předseda FAČR poté, co Jaroslav Šilhavý po výhře nad Moldavskem, která poslala Česko na Euro 2024 do Německa, oznámil svůj konec u národního týmu. Spolu s ním skončil i celý jeho realizační tým a manažer reprezentace Tomáš Pešír. Ve Fouskově skupině jsou vedle samotného předsedy fotbalové asociace ještě další tři členové výkonného výboru FAČR - místopředsedové Jiří Šidliák a Jan Richter, člen výkonného výboru a šéf prvoligové Viktorie Plzeň Adolf Šádek. A posledním do party je technický ředitel asociace Erich Brabec. O jejich návrhu na nového kouče reprezentace definitivně rozhoduje 12členný výkonný výbor.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s