E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Co si nevychováme, to nebudeme mít. Nový ředitel Slavie chce moderní akademii

04. duben 2023
Sdílejte:
Slavia má nového generálního ředitele. Martin Říha nahradil Tomáše Syrovátku a v rozhovoru mluví o plánech, vizích i spolupráci s Jaroslavem Tvrdíkem.
Martin ŘíhaFoto: Martin Malý

S jakými prioritami přicházíte na pozici CEO Slavie Praha?

Bezprostředně je to stabilizace managementu, zlepšení prostředí pro fanoušky ve všech směrech a vytváření takových podmínek pro A-tým, aby nám výsledky na hřišti i dál zajišťovaly evropské poháry. Z dlouhodobého hlediska je mým jednoznačným cílem maximální posílení naší infrastruktury, například tréninkových ploch.

A do čeho se chcete pustit hned? Jaké jsou vaše krátkodobé cíle, například v horizontu jednoho roku? Když si spolu budeme povídat na konci příští sezony, jaká práce by už za vámi měla být vidět?

Věřím, že budou dokončeny plánované rekonstrukce stávajícího zázemí mládeže, některých VIP prostor a naši příznivci se budou moci těšit ze zlepšeného servisu v podobě mobilní aplikace nebo atraktivního zápasového programu. Zásadní ale samozřejmě bude i to, že v horizontu jednoho roku bude Slavia i nadále mezinárodně respektovaným klubem, který je kandidátem na titul a kterému se povedlo přihrát další zásadní body do českého koeficientu.

Příští sezona je v tomto kontextu velmi důležitá, protože od ročníku 2024/2025 se mění model evropských pohárů. Zaprvé se rozšiřuje počet klubů, které se soutěží účastní, a tedy je i větší naděje probojovat se i třeba do Ligy Mistrů, zároveň se vracíme k počtu pěti českých klubů v UEFA soutěžích s lepší výchozí pozicí v kvalifikaci.

Související články

Chelsea pod drobnohledem. Abramovič byl nejlepší majitel, říkají Pikous a Minha

Proč to v Chelsea nefunguje? V čem se lišili poslední dva majitelé? A pod kterým trenérem hrála v tomto miléniu nejlepší fotbal? Sportovní novináři a experti na Premier League Jan Pikous a Martin Minha rozebírají minulost, současnost i budoucnost slavného londýnského klubu.

Podcast

Komentář: Český fotbal pro fanoušky aneb nejde jen o plot v Edenu

Zástupce Slavie pokračuje v debatě o plotech v sektorech hostů na fotbalových stadionech v Česku. Co klub požaduje a jak toho chce dosáhnout? Se zákonodárci a zástupci policie by se prý měla otevřít i diskuze o policejních opatřeních na fotbale a možnostech používání pyrotechniky.

Fanoušci

Video: Parádní oslava! Lingr a Hancko vystřelili Feyenoordu finále

Československé duo hájící barvy Feyenoordu Rotterdam mělo svůj den. V semifinále nizozemského poháru dali oba hráči, kteří se ještě nedávno proháněli po trávnících ve Fortuna lize, každý po gólu a otočili průběh zápasu s Groningenem.

Feyenoord
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.