Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Co si nevychováme, to nebudeme mít. Nový ředitel Slavie chce moderní akademii

04. duben 2023
Sdílejte:
Slavia má nového generálního ředitele. Martin Říha nahradil Tomáše Syrovátku a v rozhovoru mluví o plánech, vizích i spolupráci s Jaroslavem Tvrdíkem.
Martin Říha, generální ředitel SlavieFoto: Martin Malý

S jakými prioritami přicházíte na pozici CEO Slavie Praha?

Bezprostředně je to stabilizace managementu, zlepšení prostředí pro fanoušky ve všech směrech a vytváření takových podmínek pro A-tým, aby nám výsledky na hřišti i dál zajišťovaly evropské poháry. Z dlouhodobého hlediska je mým jednoznačným cílem maximální posílení naší infrastruktury, například tréninkových ploch.

A do čeho se chcete pustit hned? Jaké jsou vaše krátkodobé cíle, například v horizontu jednoho roku? Když si spolu budeme povídat na konci příští sezony, jaká práce by už za vámi měla být vidět?

Věřím, že budou dokončeny plánované rekonstrukce stávajícího zázemí mládeže, některých VIP prostor a naši příznivci se budou moci těšit ze zlepšeného servisu v podobě mobilní aplikace nebo atraktivního zápasového programu. Zásadní ale samozřejmě bude i to, že v horizontu jednoho roku bude Slavia i nadále mezinárodně respektovaným klubem, který je kandidátem na titul a kterému se povedlo přihrát další zásadní body do českého koeficientu.

Příští sezona je v tomto kontextu velmi důležitá, protože od ročníku 2024/2025 se mění model evropských pohárů. Zaprvé se rozšiřuje počet klubů, které se soutěží účastní, a tedy je i větší naděje probojovat se i třeba do Ligy Mistrů, zároveň se vracíme k počtu pěti českých klubů v UEFA soutěžích s lepší výchozí pozicí v kvalifikaci.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.