Zemřel Gianluca Vialli. Nedávno se loučil, doufal, že dočasně

06. leden 2023
Sdílejte:
Gianluca Vialli zemřel. Bývalý útočník a trenér podlehl v 58 letech rakovině.
V červnu 2022 při zápase s Německem. Gianluca Vialli a trenér italské reprezentace Roberto Mancini.Foto: Marco Iacobucci Epp / Shutterstock

Gianluca Vialli zemřel v nemocnici v Londýně. Před pouhými třemi týdny se vzdal práce asistenta trenéra u italského národního týmu, aby se mohl léčit. Důvodem byla recidiva rakoviny. Tehdy uvedl, že doufá, že to bude jen dočasná pauza.

Rakovině, která se mu vrátila po uzdravení v roce 2018, teď ale podlehl. Původně bojoval s rakovinou slinivky.

Vialli pocházel z Cremony u Milána. Na přelomu 80. a 90. let hrál za Sampdorii Janov. V roce 1992 se už jako reprezentant, který byl o dva roky dříve součástí italského kádru na domácím mistrovství světa, přestěhoval do Juventusu a v roce 1996 přestoupil do Chelsea.

Během kariéry vyhrál bývalý útočník dvakrát italský titul (1991 se Sampdorií, 1995 s Juventusem), byl vítězem Poháru vítězů pohárů z roku 1990 se Sampdorií, vítězem Poháru UEFA z roku 1993 a Ligy mistrů z roku 1996 s Juventusem, v roce 1997 oslavil FA Cup s Chelsea.

Chelsea pak i trénoval (v letech 1998 až 2000) a ještě jako hrající trenér londýnský klub dovedl k titulu v Poháru vítězů pohárů v roce 1998 a triumfu v FA Cupu v roce 2000. Po dalším trenérském působení ve Watfordu se později vrátil do Itálie a byl součástí trenérského týmu při vítězství Eura v roce 2021.

„Jsem hluboce zarmoucen. Do poslední chvíle jsem doufal, že by mohl předvést další zázrak. Gianluca byl úžasný člověk a zanechává nepřekonatelnou mezeru, jak v národním týmu, tak u všech ostatních, kteří ho znali,“ řekl prezident italské asociace Gabriele Gravina.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s