Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Z novináře bafuňářem. Podroužek o „novém“ Dynamu i vztahu s Trpišovským

20. září 2023
Sdílejte:
Jan Podroužek má za sebou první měsíce v roli sportovního manažera českobudějovického Dynama. V rozhovoru mluví kromě jiného o tom, proč jeho klub po nepovedeném startu nevyměnil trenéry.
Jan Podroužek při focení pro podcast Podry a Vacíno. Teď už fotbal dělá z jiné strany.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Jedna z hlavních událostí přestupového léta se neudála na hřišti. Jan Podroužek se stal sportovním manažerem Dynama České Budějovice. O nové životní kapitole mluví v rozhovoru s Football Clubem.

„V novinách jsem pracoval třináct let, vytvořil jsem si síť kontaktů. Nemám problém řešit věci se Slavií, protože znám Jirku Bílka a generální ředitel Martin Říha je můj kamarád. Nemám problém zavolat si s Jirkou Sabouem z Hradce Králové,“ uvedl o svých kontaktech ve fotbalovém prostředí.

Dynamo vstoupilo do sezony čtyřmi prohrami na Slovácku, se Slavií, v Hradci a s Plzní, po kterých mělo skóre 5:17. V následujících čtyřech kolech přišly dvě domácí výhry nad Bohemians (3:0) a Jabloncem (2:1) a prohry v Ostravě (0:2) a Olomouci (1:2). Řešila se po špatném startu do ligy pozice trenérů Nikla se Zápotočným? „Nevyhodil bych je,“ odpovídá Podroužek. A kdyby to chtěl majitel? „Dovolím si říct, že bych ho v takovém případě zastavil, nebo alespoň přibrzdil. A dokázal bych mu vykomunikovat, proč to nemá dělat a proč je potřeba čas. Naštěstí se to nestalo a my se trochu zvedli.“

Jednou z posil, které Dynamo v létě přivedlo, je 23letý levý bek Vincent Trummer. Rakušan z druholigového SV Lafnitz, který zatím nastoupil do všech ligových zápasů a od druhého kola hraje v základu, je podle Podroužka ideální posilou. Proč? „Je to dobrý, mladý hráč, který nám jednak fotbalově pomůže teď a tady. Zároveň už ho ale vnímáme jako obchodní artikl, přivádíme ho jako někoho, koho můžeme později zajímavě zpeněžit. A ukazuje naši ideu, kterou hodláme dál rozvíjet. A to je větší spolupráce a styky s rakouskými kluby.“

Jako bývalý novinář by Podroužek měl mít blízko k tisku, v rozhovoru ale říká, že nečte, co se o něm píše. „Rozsekalo by mě to. Jsem taková povaha, že kdybych to vnímal, tak bych tím byl nesmírně ovlivněný. Kdybych to řešil a četl, a věřím, že bych si o sobě toho přečetl leccos, muselo by mě to nutně poznamenat.“

V obsáhlém rozhovoru pro Football Club popsal Podroužek nejen zásadní kariérní změnu, ale i své fotbalové vize či důvody, proč do klubu přivedl matadory Jiřího Skaláka a Zdeňka Ondráška. Řeč ale přišla i na kontroverzní knihu o Jindřichu Trpišovském, na které se ještě coby redaktor Sportu autorsky podílel.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu