E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Sparto, bacha na babičku. Střed(a) Zdeňka Folprechta

20. září 2023
Sdílejte:
Evropské poháry se rozjíždí naplno a do Prahy přijíždí kyperský tým. Zdeněk Folprecht v tamní lize odkopal čtyři sezony a přímo proti Arisu několikrát nastoupil, naposledy na začátku roku 2022. Ví tak, kdo se na Letné představí a na koho si má dát Sparta pozor.
Shavy Babicka, gabonské křídlo ArisuFoto: Aris Limassol FC

Než přijde všemi očekávané derby, mají na svém programu pražská S ještě jeden zápas. Zdálo by se, že jejich čtvrteční utkání v Evropské lize jsou trošku ve stínu nedělního ligového šlágru, ale co se týče důležitosti pro vývoj skupiny, mohou být klidně klíčová. Sparta doma totiž přivítá kyperského mistra Aris Limassol. Já jako „odborník“ na kyperskou ligu se na tuhle konfrontaci moc těším. Když jsem před pár lety přišel na Kypr do týmu Pafosu, Aris hrával ještě druhou ligu.

Související články

Komentář: Český fotbal pro fanoušky aneb nejde jen o plot v Edenu

Zástupce Slavie pokračuje v debatě o plotech v sektorech hostů na fotbalových stadionech v Česku. Co klub požaduje a jak toho chce dosáhnout? Se zákonodárci a zástupci policie by se prý měla otevřít i diskuze o policejních opatřeních na fotbale a možnostech používání pyrotechniky.

Fanoušci

Video: Parádní oslava! Lingr a Hancko vystřelili Feyenoordu finále

Československé duo hájící barvy Feyenoordu Rotterdam mělo svůj den. V semifinále nizozemského poháru dali oba hráči, kteří se ještě nedávno proháněli po trávnících ve Fortuna lize, každý po gólu a otočili průběh zápasu s Groningenem.

Feyenoord

Ligová matematika: Vzájemný zápas může na konci rozhodovat, i o tohle se hraje v derby

Abychom přesně věděli, o co všechno se v neděli na Letné hraje, pojďme si zopakovat pravidla, která v případě rovnosti bodů rozhodnou o mistrovi. Kdo vyhraje, získá velkou výhodu.

Pravidla
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.