Sparto, bacha na babičku. Střed(a) Zdeňka Folprechta

20. září 2023
Sdílejte:
Evropské poháry se rozjíždí naplno a do Prahy přijíždí kyperský tým. Zdeněk Folprecht v tamní lize odkopal čtyři sezony a přímo proti Arisu několikrát nastoupil, naposledy na začátku roku 2022. Ví tak, kdo se na Letné představí a na koho si má dát Sparta pozor.
Shavy Babicka, gabonské křídlo ArisuFoto: Aris Limassol FC

Než přijde všemi očekávané derby, mají na svém programu pražská S ještě jeden zápas. Zdálo by se, že jejich čtvrteční utkání v Evropské lize jsou trošku ve stínu nedělního ligového šlágru, ale co se týče důležitosti pro vývoj skupiny, mohou být klidně klíčová. Sparta doma totiž přivítá kyperského mistra Aris Limassol. Já jako „odborník“ na kyperskou ligu se na tuhle konfrontaci moc těším. Když jsem před pár lety přišel na Kypr do týmu Pafosu, Aris hrával ještě druhou ligu.

Související články

Kolik bodů stačí na postup? Historie říká, že je třeba porazit Turky

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Euro 2024
Aktualizováno

Proč máme ošklivější dresy než Albánie? A co nejvíc ovlivňuje byznys s fotbalovými trikoty?

Kdo má nejhezčí a nejošklivější dresy Eura? Jak dnes pracují kluby s designem dresů a dalšího merche? V čem se liší menší výrobci od obřích brandů? A proč se design a střih dresů za poslední tři dekády tolik proměnil? O tom jsme si povídali s novinářem Martinem Vaitem z iSport.cz a ředitelem yoursport Pavlem Hodkem.

Podcast

Velký taktický rozbor: Proč bylo Česko tak pasivní? A proč by měl jít do hry Jurásek za Douděru?

Čím Portugalci Česko překvapili? Kde měli hráče navíc? Jak na to reagoval trenérský tým Ivana Haška? Udělal dobře? A na čem se dá stavět proti Gruzii a Turecku a co se naopak musí změnit?

Taktika
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.