Český reprezentant Jakub Jankto se v nejlepších fotbalových letech (je mu 26 let) rozhodl pro návrat do české ligy. I při pohledu na to, kde ho naposledy využíval reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý, se zdá, že v Česku Jankto zůstává neznámým hráčem. Lépe řečeno, jeho dovednosti zůstávají zdejšímu většinovému publiku skryty.
Je to dané tím, že do italského Udinese odešel ze slávistické mládeže ještě jako teenager v roce 2014. V cizí zemi se i skrze hostování v Ascoli otrkal a následně si v dresu Udinese a Sampdorie Janov zahrál v Serii A. V létě roku 2021 přestoupil do Getafe, kde se mu ale nedařilo. I kvůli tomu, že po něm v klubu z madridského předměstí chtěli, aby hrál jiný post, než na který byl z Itálie zvyklý. A na stejný post, který mu nevyhovoval ve Španělsku, ho naposledy Šilhavý v reprezentaci dával.
Teď Jankto kariéru zkouší restartovat ve Spartě. Co jí přináší a kam by ho měli Brian Priske i reprezentační trenér postavit, aby z něj dostali maximum a vystřelili křivku jeho výkonnosti opět vzhůru? Zkusíme jim poradit na základě analýzy Janktovy hry v předešlých týmech.
V další porci analýz v našem sázkařském koutku jsme se zaměřili na finále klubového MS a vrcholící skupinovou fázi ženského Eura.
Jste znalci fotbalu? Máte přehled? Otestujeme vás v deseti krocích. Dáme vám indicie, vy nám řeknete, o který klub jde.
Když FIFA uzavřela partnerství s ropnou společností Saudi Aramco, Sofii Junge Pedersenovou to rozezlilo. Spolu s víc než 130 fotbalistkami z 27 zemí protestovala otevřeným dopisem. Zastávala se ochrany klimatu i lidských práv. „Spousta dalších hráčů nás podporuje, ale ne veřejně. Bojí se, co řeknou kluby i sponzoři,“ říká dlouholetá dánská reprezentantka a v posledních letech hráčka Juventusu a Interu Milán.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!