Argentině hrozí trest od FIFA. Za trofej v rozkroku i posměšky k Mbappému

14. leden 2023
Sdílejte:
Hrdina mistrovství světa Emiliano Martínez by mohl Argentině způsobit problémy. Důvodem jsou provokativní oslavy brankáře po vítězství ve finále.
To je legrace.Foto: Profimedia

Po vítězství Argentiny ve finále mistrovství světa nad Francií to byla pro mnohé nechutná scéna: brankář Emiliano Martínez držel cenu pro nejlepšího brankáře turnaje před svým rozkrokem a něco křičel směrem k divákům.

Moment, který už zapadl dalším fotbalovým děním, ještě může mít následky. Po téměř měsíci zahájila FIFA disciplinární řízení proti Argentině. Šetří i další chování Argentinců, kteří se během oslav opakovaně opírali do nejlepšího střelce turnaje Kyliana Mbappého.

„Minuta ticha... pro Mbappého,“ skandovali už v šatně argentinští hráči a znovu u toho byl Martínez, který předzpívával. A i během oslav v Argentině byl Mbappé častým terčem narážek.

FIFA kvůli tomu nyní zahájila disciplinární řízení proti Argentině za urážlivé chování a porušení zásad fair play a za nevhodné chování hráčů a funkcionářů.

Srbská asociace už od FIFA pokutu dostala. Srbové musí zaplatit 50 000 švýcarských franků (zhruba 1,2 milionu korun) a příští zápas odehrají před omezeným počtem diváků za nevhodné chování fanoušků a týmu při porážce 2:3 se Švýcarskem ve skupině na MS v Kataru.

Během vyhroceného duelu se Švýcary zpívali srbští příznivci diskriminační písně. Sedm srbských hráčů dostalo na hřišti žluté karty.


Související články

Plus, nebo minus? Slávistické posily pod lupou, ohodnoťte je

Česká liga je zpět, o víkendu se po víc jak dvouměsíční pauze odehraje 17. kolo. Slavia začíná v neděli proti Jablonci a na jaro, během kterého bude chtít získat pátý titul za posledních sedm let, si přivedla pět výrazných posil. Představíme vám je a vy je můžete ohodnotit.

Slavia

Ze hřiště před kameru. Podaný a Rosa o práci televizního experta

Jak vypadá přechod hráčů do role fotbalových expertů? Co je inspiruje? V čem se chtějí zlepšovat? A jak hledají balanc mezi důkladnou analýzou a televizní zábavou? Hosty Football Club podcastu jsou Jakub Podaný a Antonín Rosa.

Podcast

Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.

Zábava
Popup se zavře za 8s