Po vítězství Argentiny ve finále mistrovství světa nad Francií to byla pro mnohé nechutná scéna: brankář Emiliano Martínez držel cenu pro nejlepšího brankáře turnaje před svým rozkrokem a něco křičel směrem k divákům.
Moment, který už zapadl dalším fotbalovým děním, ještě může mít následky. Po téměř měsíci zahájila FIFA disciplinární řízení proti Argentině. Šetří i další chování Argentinců, kteří se během oslav opakovaně opírali do nejlepšího střelce turnaje Kyliana Mbappého.
„Minuta ticha... pro Mbappého,“ skandovali už v šatně argentinští hráči a znovu u toho byl Martínez, který předzpívával. A i během oslav v Argentině byl Mbappé častým terčem narážek.
FIFA kvůli tomu nyní zahájila disciplinární řízení proti Argentině za urážlivé chování a porušení zásad fair play a za nevhodné chování hráčů a funkcionářů.
Srbská asociace už od FIFA pokutu dostala. Srbové musí zaplatit 50 000 švýcarských franků (zhruba 1,2 milionu korun) a příští zápas odehrají před omezeným počtem diváků za nevhodné chování fanoušků a týmu při porážce 2:3 se Švýcarskem ve skupině na MS v Kataru.
Během vyhroceného duelu se Švýcary zpívali srbští příznivci diskriminační písně. Sedm srbských hráčů dostalo na hřišti žluté karty.
Česka reprezentace na MS selhala na celé čáře. V dalším podcastu s analytiky Football Clubu rozebíráme, v čem byla největší potíž. A proč dřívější magie trenéra Koubka vůbec nezafungovala.
Ještě před dvěma týdny zněly Kapverdy ve skupině H jako pouhá exotická kulisa. Španělsko, Uruguay, Saúdská Arábie a k nim ostrovní debutant do počtu. Realita? Španělé vyhráli skupinu, Uruguay balí kufry a Kapverdy jsou v play-off.
Země mají ve svých jazycích často úplně jiná jména, než jaká používáme v češtině. Poznáte účastníky MS 2026 podle jejich vlastních jmen?
