Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Argentině hrozí trest od FIFA. Za trofej v rozkroku i posměšky k Mbappému

14. leden 2023
Sdílejte:
Hrdina mistrovství světa Emiliano Martínez by mohl Argentině způsobit problémy. Důvodem jsou provokativní oslavy brankáře po vítězství ve finále.
To je legrace.Foto: Profimedia

Po vítězství Argentiny ve finále mistrovství světa nad Francií to byla pro mnohé nechutná scéna: brankář Emiliano Martínez držel cenu pro nejlepšího brankáře turnaje před svým rozkrokem a něco křičel směrem k divákům.

Moment, který už zapadl dalším fotbalovým děním, ještě může mít následky. Po téměř měsíci zahájila FIFA disciplinární řízení proti Argentině. Šetří i další chování Argentinců, kteří se během oslav opakovaně opírali do nejlepšího střelce turnaje Kyliana Mbappého.

„Minuta ticha... pro Mbappého,“ skandovali už v šatně argentinští hráči a znovu u toho byl Martínez, který předzpívával. A i během oslav v Argentině byl Mbappé častým terčem narážek.

FIFA kvůli tomu nyní zahájila disciplinární řízení proti Argentině za urážlivé chování a porušení zásad fair play a za nevhodné chování hráčů a funkcionářů.

Srbská asociace už od FIFA pokutu dostala. Srbové musí zaplatit 50 000 švýcarských franků (zhruba 1,2 milionu korun) a příští zápas odehrají před omezeným počtem diváků za nevhodné chování fanoušků a týmu při porážce 2:3 se Švýcarskem ve skupině na MS v Kataru.

Během vyhroceného duelu se Švýcary zpívali srbští příznivci diskriminační písně. Sedm srbských hráčů dostalo na hřišti žluté karty.


Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s