Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

09. květen 2024
Vinícius Júnior na konci zápasu s Bayernem ukázal, že je i velmi talentovaným provokatérem.
Lišák, nebo potvora? Vinícius na momentce ze zápasu s Bayernem.Foto: Profimedia

Ještě v 87. minutě vedl Bayern ve středu večer na hřišti Realu Madrid 1:0 a byl jednou nohou ve finále Ligy mistrů. Do té doby se několikrát nehrálo kvůli křečím hráčů mnichovského klubu.

Pak ale Joselu během čtyř minut zápas dvěma brankami otočil, postupová matematika se obrátila a najednou to byl Real komu vyhovovalo, když čas utíkal a hra stála.

A Vinícius Júnior v ten moment ukázal, že není mistrem jen v bleskurychlých kličkách, ale i v natahování času. Joshua Kimmich se musel hodně držet, aby ho za tuhle jeho hereckou etudu neinzultoval.

Realu to vyšlo, Bayern i přes dlouhé prodloužení gól nedal, když mu kromě jiného polští rozhodčí vzali v úplném závěru gólovou možnost, protože odpískali hraniční ofsajdovou situaci. Je kolem toho hodně zlé krve, jak se můžete přesvědčit v tomto textu.

Bayern nezvládl dvojzápas proti madridskému velkoklubu počtvrté za sebou a ztratil poslední šanci na zisk trofeje v této sezoně. Nedojde tak na reprízu finále z roku 2013, kdy Bayern zdolal Dortmund ve finále rovněž ve Wembley. Kromě jiného to znamená, že útočník Bayernu Harry Kane dál čeká na svou první velkou týmovou trofej.

Real prodloužil sérii neporazitelnosti na 21 soutěžních utkání, na svém stadionu nenašel přemožitele dokonce 31 zápasů. S Bayernem neprohrál podeváté v řadě a ve finále je pošesté z posledních 11 ročníků. Všechna tato finále navíc vyhrál a dohromady už má rekordních 14 trofejí z Ligy mistrů a jejího předchůdce PMEZ.

Finále Ligy mistrů tak sehraje Real s Dortmundem v sobotu 1. června na londýnském stadionu Wembley.