Hostující Rizespor vyrovnal v sedmé minutě nastavení na konečných 1:1. V prvním poločase ještě rozhodčí po zásahu VARu zrušil domácím gól pro hru rukou a v 50. minutě vyloučil jednoho z domácích hráčů.
Domácí prezident klubu Faruk Koca to neunesl a po zápase napadl rozhodčího Halila Umuta Melera. Melerovi kvůli úderu oteklo oko, jak dokazují fotky v tureckých médiích. Koca také kopl rozhodčího, který ležel na zemi. A nebyl jediný, kdo si kopl. Sudí skončil s otřesem mozku a menší zlomeninou v obličeji v nemocnici.
Ministr spravedlnosti Yilmaz Tunc v úterý uvedl, že Koca a další dva lidé byli zatčeni za zranění veřejného činitele a že vyšetřování celého incidentu pokračuje.
Vedení tureckého fotbalového svazu oznámilo svolání mimořádného zasedání, kde celý incident bude řešit, informuje web Euronews.com.
„Rozhodli jsme se do odvolání pozastavit všechny domácí soutěže,“ reagoval dál turecký svaz na sociálních sítích. „Zodpovědný klub, jeho předseda, činovníci a všichni, kteří rozhodčího napadli, dostanou nejtvrdší možné tresty,“ dodal.
„Turecký fotbal dnes večer dostal podlý direkt. Všichni, kteří do toho byli zapletení, za to zaplatí,“ přidal předseda svazu Mehmet Büyükeksi, podle kterého za napadení může dlouhodobý nedostatek respektu vůči rozhodčím.
Předseda FIFA Gianni Infantino označil útok na sudího za nepřijatelný. „Bez rozhodčích není fotbal. Rozhodčí, hráči, fanoušci i zaměstnanci musí být v bezpečí, aby se mohli bavit fotbalem. Obrátím se na relevantní autority, aby zajistily, že tohle bude striktně respektováno na všech úrovních,“ uvedl Infantino.
Největší skandál v historii světových šampionátů. Velmi přátelský zápas západního Německa s Rakouskem sebral v roce 1982 Alžírsku šanci na historický úspěch. Ale aspoň vedl ke změně pravidel, a tak se díky němu základní skupiny hrají férovějším způsobem.
Matej Kovář (25 let) se po dvou letech v Leverkusenu přesunul do týmu nizozemského mistra. Jaké jsou jeho dojmy z Eindhovenu a proč potřeboval změnu? O tom mluví v prvním rychlém rozhovoru přímo z nového působiště.
Jaroslav Tvrdík v novém dokumentu mluví i o finančních nepříjemnostech, do kterých se Slavia dostala těsně předtím, než klub koupil a zastabilizoval Pavel Tykač.