E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Video: Před rokem odešel král. Připomeňte si nejlepší kousky Pelého

29. prosinec 2023
Sdílejte:
Na konci loňského roku zasáhla fotbalový svět smutná zpráva. Navždy odešel jeden z nejlepších hráčů historie. Člověk, který pozvedl fotbal na umělecké řemeslo. Připomeňte si jeho geniální kousky a hvězdnou kariéru.
Pelé, vlastním jménem Edson Arantes do Nascimento, legenda nejpopulárnějšího sportu na světě.Foto: Wikimedia Commons

Přesně před rokem zemřel fotbalový král Pelé. Jediný hráč, který má tři tituly mistra světa (1958, 1962, 1970). S brazilským klubem Santos také vyhrál šest titulů a dvakrát ovládl Pohár osvoboditelů a Interkontinentální pohár. Na konci kariéry hrál dvě sezony i v Americe za New Yorku Cosmos, se kterým získal dva tituly.

Pelé byl geniální a mazaný rváč i globální ikona, která se zároveň neostýchala slavit titul se zástupci tehdejší diktatury. Zůstával v něm ale i normální člověk Edson, jak popisují jeho spoluhráči. Ti, kteří s Pelém hráli a trénovali, se cítí privilegovaní. Vystupovali na hřištích osvětlených jeho hvězdnou září. Byl vším. Talisman a nejlepší střelec brazilské reprezentace. První světová superstar fotbalu. Připomeňte si jeho geniální kousky.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s