Video: Postup do finále, pak bitka. Fanoušek West Hamu ubránil celý sektor, zapojili se i hráči

19. květen 2023
Sdílejte:
Skupinka fanoušků AZ Alkmaar neunesla vyřazení svého týmu od West Hamu a po zápase se vrhla na jeho fanoušky v sektoru, kde měli své blízké i hráči londýnského klubu.
Fanoušek West Hamu ubránil celý sektor před dotírajícími agresory.Foto: Profimedia

Možná jste si toho po konci zápasu mezi Alkmaarem a West Hamem taky všimli. Hráči West Hamu nešli ve velkém rovnou děkovat svému kotli, ale dívali se směrem na druhou stranu stadionu.

Už v televizních záběrech bylo vidět, že se tam děje něco neobvyklého. Někteří fanoušci domácího týmu, který po druhé prohře s West Hamem neprošel do finále Evropské konferenční ligy, napadli hostující fanoušky v rodinném sektoru, kde své blízké měli i hráči nebo trenér londýnského týmu.

I hráči West Hamu se tak do hromadné bitky zapojili. Saïd Benrahma, Michail Antonio, Aaron Cresswell a Flynn Downes byli mezi hráči West Hamu, kteří se příznivcům domácích, kteří na fanoušky hostů doráželi, postavili.

„Nedokážu vysvětlit, co se stalo a proč se to stalo. Hráči se zapojili, protože šlo o rodinnou sekci,“ cituje trenéra West Hamu Davida Moyese web Guardianu.

„V žádném případě nechci, aby to zkazilo celý večer, protože fanoušci West Hamu nechtěli dělat problémy. Doufejme, že se tím budou zabývat. Byla tam moje rodina a v té sekci jsem měl přátele,“ dodal Moyes.

Guardian cituje i jednoho z fanoušků West Hamu, který byl poblíž. Podle něj se fanoušci AZ nedostali moc daleko a větší obavy měl o mladé nizozemské rodiny, které se ocitly mezi nimi.

Pascal Jansen, manažer AZ, se za problémy omluvil. „Stydím se, že se to stalo na našem stadionu. Nemělo by se to stávat. Člověk musí mít své emoce pod kontrolou.“ AZ pravděpodobně čeká trest od UEFA.

West Ham se ve středu 7. června od 21 hodin utká o vítězství v konferenční lize s Fiorentinou v pražském Edenu. Na svůj bývalý domácí stánek se tak vrátí exslávisti Vladimír Coufal, Tomáš Souček v dresu kladivářů a Antonín Barák v dresu fialek. Ten o postupu italského klubu včera rozhodl, když nastoupil do druhé půle prodloužení a na jeho úplném konci v desáté minutě nastavení dal domácí Basileji postupový gól.

Včera se hrála i druhá semifinále Evropské ligy. Ve finále se utká Sevilla, která vyřadila Juventus, s AS Řím, který postoupil přes Leverkusen. AS mohou vyhrát evropskou trofej druhý rok v řadě, když loni Římané ovládli první ročník konferenční ligy.

Nové číslo

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s