kupte si v předprodeji knihu Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta 2

06. červen 2023
Po dvou letech usedly na trůn evropského fotbalu opět fotbalistky Barcelony. Katalánky o víkendu předvedly ve finálovém souboji skvělý obrat a porazily hráčky Wolfsburgu 3:2. Prohlédněte si sestřih zápasu.
Fridolina Rolfová z Barcelony slaví vítěznou branku finále Ligy mistryň.Foto: Profimedia

Byl to vrchol sezony, jak se patří. Mistryně Španělska vyzvaly před 33 tisíci diváky na vyprodaném eindhovenském Philips Stadion vicemistryně Německa z Wolfsburgu. A i když katalánské favoritky prohrávaly v poločase po brankách Pajorové a Poppové už 0:2, nakonec zvedly nad hlavu nejprestižnější klubovou trofej právě ony.

Po pěti minutách druhé půle bylo totiž po slepených gólech Guijarrové vyrovnáno a v 70. minutě po obrovské chybě německé obrany strhla vedení na stranu Španělek Rolfová. Wolfsburg se už do většího tlaku nedostal, takže se po závěrečném hvizdu radovaly hráčky Barcelony v čele s nejlepší fotbalistkou světa Alexií Putellasovou, která se na trávník vrací po vážném zranění kolene.