Šéf, který neuhne, i úplně nový Rashford. United jsou zpátky

28. únor 2023
Sdílejte:
V neděli večer se radovali z trofeje, první po šesti letech. A i když šlo „jen“ o ligový pohár, potěšení z ní v táboře Manchesteru United měli nesmírné. Triumf z Wembley je totiž důkazem, že se neustále klopýtající gigant konečně vydal na správnou cestu. A se správným lodivodem.
Marcus Rashford a Etik ten Hag. Dvojka, která dala zapomenout na Ronalda.Foto: Profimedia

Mohli mít Mauricia Pochettina. Nebo Antonia Conteho. O obou se mluvilo, když United hledali před touto sezonou trenéra. Nakonec volba padla na Erika ten Haga, který vedl Ajax. Ne všichni fanoušci a experti v něj měli stoprocentní důvěru.

Přicházel z Eredivisie, bez jakýchkoli zkušeností s top ligami. Spekulovalo se, zda na jeden z nejsledovanějších trenérských postů na světě bude mít kvalitu i sebevědomí. Ostudné prohry s Brightonem a Brentfordem na úplném ligovém začátku jeho renomé nepomohly. Spekulovalo se, zda holohlavý kouč nebude zpátky v Nizozemsku dřív než na Vánoce.

Teď, na konci února, Ten Hag pozvedl nad hlavu první vítěznou trofej v novém angažmá. A fanoušci i funkcionáři na Old Trafford věří, že další budou následovat. Prvních osm měsíců ve funkci totiž nový kouč, až na úvodní klopýtání, zvládl na výbornou.

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.