Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Šéf, který neuhne, i úplně nový Rashford. United jsou zpátky

28. únor 2023
Sdílejte:
V neděli večer se radovali z trofeje, první po šesti letech. A i když šlo „jen“ o ligový pohár, potěšení z ní v táboře Manchesteru United měli nesmírné. Triumf z Wembley je totiž důkazem, že se neustále klopýtající gigant konečně vydal na správnou cestu. A se správným lodivodem.
Marcus Rashford a Etik ten Hag. Dvojka, která dala zapomenout na Ronalda.Foto: Profimedia

Mohli mít Mauricia Pochettina. Nebo Antonia Conteho. O obou se mluvilo, když United hledali před touto sezonou trenéra. Nakonec volba padla na Erika ten Haga, který vedl Ajax. Ne všichni fanoušci a experti v něj měli stoprocentní důvěru.

Přicházel z Eredivisie, bez jakýchkoli zkušeností s top ligami. Spekulovalo se, zda na jeden z nejsledovanějších trenérských postů na světě bude mít kvalitu i sebevědomí. Ostudné prohry s Brightonem a Brentfordem na úplném ligovém začátku jeho renomé nepomohly. Spekulovalo se, zda holohlavý kouč nebude zpátky v Nizozemsku dřív než na Vánoce.

Teď, na konci února, Ten Hag pozvedl nad hlavu první vítěznou trofej v novém angažmá. A fanoušci i funkcionáři na Old Trafford věří, že další budou následovat. Prvních osm měsíců ve funkci totiž nový kouč, až na úvodní klopýtání, zvládl na výbornou.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.