Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Dárek od Putina. Brazilští olympijští vítězové dostali občanství, ušetří na daních

25. únor 2023
Sdílejte:
Brazilští fotbalisté Malcom a Claudinho získali ruské občanství díky dekretu od Vladimira Putina. Oba hráči hrají za Zenit Petrohrad a podle britského deníku The Sun nové občanství chtěli kvůli nižším daním.
Cink cink.Foto: Profimedia

Brazilští fotbalisté Malcom a Claudinho, kteří hrají za ruský klub Zenit Petrohrad, získali ruské občanství. Informaci zveřejnila agentura RIA Novosti na základě dekretu, který vydal ruský prezident Vladimir Putin. Oba hráči uvedli, že se cítí poctěni.

25letý křídelník Malcom přestoupil do Zenitu v roce 2019 z Barcelony za 40 milionů eur a v této sezoně odehrál za Petrohrad 23 zápasů, ve kterých vstřelil 15 gólů a připsal si sedm asistencí. Jeho spoluhráč Claudinho, který je o rok starší, přišel do Zenitu v roce 2021 z brazilského klubu RB Bragantino za 12 milionů eur. Jde o ofenzivního záložníka, který má v tomto ročníku za 19 zápasů bilanci 3+8.

Oba jsou olympijskými vítězi z her v Tokiu v roce 2021.

Oba hráči teoreticky mohou Rusko v budoucnu reprezentovat, ale nejde to hned. „Cizinci, kteří získají ruské občanství, musí ještě projít procesem naturalizace, aby mohli hrát za reprezentaci, pokud se tak rozhodnou,“ řekl Alexandr Medveděv, generální ředitel klubu Zenit.

Malcom a Claudinho chtěli získat ruské občanství kvůli daňovým důvodům, píše britský bulvární deník The Sun. Podle něj se jedná o běžnou praxi, protože občané Ruska platí nižší daně než cizinci.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s