Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Blázinec v Neapoli. Klub si dělá legraci z vlastního hrdiny

27. září 2023
Sdílejte:
Rozruch v SSC Neapol: italští mistři si ve videu dělají legraci ze svého střelce Victora Osimhena, následovat může i právní spor.
Těžké dny Victora Osimhena.Foto: Profimedia

Už začátek sezony byl hrbolatý a nyní se SSC Neapol ocitl v ještě větším chaosu, který si navíc podle všeho způsobil poslední italský mistr zcela sám. Za vším jsou videa, která italský klub zveřejnil na svém kanálu Tiktok a která si dělají legraci a až urážejí Victora Osimhena. Obě videa už klub z Tiktoku mezitím stáhl, ale po sociálních sítích i tak kolují.

V prvním příspěvku si Neapol dělá legraci z neproměněné penalty při nedávné remíze 0:0 s Boloňou. Osimhen je vidět, jak se za doprovodu vysokého hlasu („Dejte mi penaltu, prosím!“) vzrušeně dožaduje penalty, kterou následně s přehledem promarní. Druhé video pak říká, že Osimhen není kluk ani holka ale Coconut, tedy kokos.

Nyní klubu hrozí problémy. „To, co se dnes stalo na oficiálním profilu Neapole na platformě Tiktok, je nepřijatelné," napsal v úterý večer Osimhenův agent Roberto Calenda na sociální síti X (dříve Twitter), čímž oběma klipům rázem ještě zvýšil sledovanost.

„Video, které si z Victora dělá legraci, bylo nejprve zveřejněno a poté, ale se zpožděním, smazáno. Je to závažná záležitost, která hráče vážně poškozuje. Vyhrazujeme si právo podniknout právní kroky a jakoukoli smysluplnou iniciativu na ochranu Victora,“ pokračoval Calenda.

Video, které se původně objevilo na Tiktoku Neapole.

Nejde o první problém Osimhena v Neapoli z poslední doby. Když bývalého hráče Wolfsburgu nebo Neapole trenér Rudi Garcia v Boloňi střídal na konci zápasu, byla z toho slovní přestřelka u postranní čáry. Spor měl být mezitím urovnán, ale teď je tu další level. Vše se navíc děje v době, kdy už několik měsíců probíhají jednání o prodloužení smlouvy, kterou má Osimhen v Neapoli do léta 2025. Samozřejmě se množí i spekulace o možném přestupu v zimě. Na hráče, který dal v minulé sezoně 26 ligových branek ve 32 utkáních, se stojí fronta.

Neapol, která se naposledy stala mistrem poprvé od roku 1990, se od konce éry úspěšného trenéra Luciana Spallettiho jen těžko rozjíždí a v tabulce je po pěti odehraných zápasech až sedmá, sedm bodů za vedoucím Interem Milán. Spallettiho nástupce Garcia je tak už pod drobnohledem.

Související články

Video: Tohle nejde nedat. Nebo? Po tomhle kiksu útočníka utěšoval soupeř

Když vás po neproměněné tutovce utěšuje soupeřův brankář, víte, že jste to hodně zazdili. Nedávno to zažil mladý švédský útočník Gustav Lindgren.

Zábava

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga
Popup se zavře za 8s