Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Z legendy se stala dojná kráva. FIFA odchází od EA a dělá dobře

07. červen 2022
Sdílejte:
Spojení videoherní společnosti Electronic Arts a fotbalové federace FIFA přestane od příštího roku po skoro třiceti letech platit. FIFA 23 bude poslední hrou z oblíbené série, která ponese tohle jméno a pro fotbal to je jenom dobře.
Foto: Cassiano Correia/Shutterstock

Fifě mám stejně jako spousta kluků z mé generace hodně niterní vztah. Když jsem dostal svůj první stolní počítač, táta mi přivezl od kamaráda spoustu her tehdy ještě přepálených na CD.

Dvě z nich pak změnily můj vztah k fotbalu do konce života. Tou první byla tehdy žhavá novinka v podobě FIFA 2002. A na druhém, zlatém CD ve tvaru míče, jsem našel FIFA 98 Road to World Cup. Dodnes dost možná nejlepší hru ze série, kterou si hráči pamatují třeba už díky legendárnímu intru.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.