Koupit předplatné webu

Z legendy se stala dojná kráva. FIFA odchází od EA a dělá dobře

07. červen 2022
Sdílejte:
Spojení videoherní společnosti Electronic Arts a fotbalové federace FIFA přestane od příštího roku po skoro třiceti letech platit. FIFA 23 bude poslední hrou z oblíbené série, která ponese tohle jméno a pro fotbal to je jenom dobře.
Foto: Cassiano Correia/Shutterstock

Fifě mám stejně jako spousta kluků z mé generace hodně niterní vztah. Když jsem dostal svůj první stolní počítač, táta mi přivezl od kamaráda spoustu her tehdy ještě přepálených na CD.

Dvě z nich pak změnily můj vztah k fotbalu do konce života. Tou první byla tehdy žhavá novinka v podobě FIFA 2002. A na druhém, zlatém CD ve tvaru míče, jsem našel FIFA 98 Road to World Cup. Dodnes dost možná nejlepší hru ze série, kterou si hráči pamatují třeba už díky legendárnímu intru.

Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.