Koupit předplatné webu

Má Nottingham na Premier League? Když se daří Leedsu, zvládneme to taky, říká fanoušek

06. červen 2022
Sdílejte:
Jaké je to fandit klubu, který své nejslavnější období zažil už před nějakými 40 roky a teď se po 23 letech vrací do Premier League? Ptali jsme se Briana Botta, dlouholetého držitele permanentky na City Ground. Zajímalo nás také, jak funguje rivalita mezi Forest a nejstarším klubem světa, který je jen přes řeku.
Nottingham Forest je po 23 letech zpět v Premier League.Foto: Profimedia

„Jasně, že budeme v neděli se synem ve Wembley. Držte nám palce, protože jestli nepostoupíme, klub bude nucen většinu kádru prodat,“ psal mi v krátké zprávě do Prahy tři týdny po našem společném setkání v malém anglickém městě Southwell celoživotní fanoušek Nottinghamu Forest Brian Bott. Bylo to den před finále play-off Championship sezony 2021/2022, ve kterém se klub z hrabství Nottinghamshire utkal o postup do Premier League s Huddersfieldem.

Postarší muž s šedivým plnovousem umí i několik vět česky. Díky šestiletému pracovnímu angažmá v Praze má totiž českou manželku. V době, kdy čtete tyto řádky, už si Brian může být jistý, že si jeho oblíbený klub po dlouhých 23 letech opravdu slavnou Premier League zahraje.

V následujícím rozhovoru vás ale vezmeme ještě o pár týdnů zpátky. S hrdým držitelem sezónní vstupenky jsme si povídali v den předposledního kola základní části druhé nejvyšší anglické fotbalové ligy, ve které měl Nottingham Forest stále šanci na přímý postup mezi elitu z druhého místa…

Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.