Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Celtic

Celtic FC je skotský fotbalový klub z Glasgow. Je jedním z nejstarších fotbalových klubů nejen ve Skotsku, ale i na světě. Marist Brother Walfrid ho v roce 1888 založil proto, aby vydělával peníze a nakrmil chudinu. Konkrétně komunitu irských katolíků, kteří utekli před hladomorem ze své vlasti a kteří ve Skotsku čelili předsudkům. Klubové barvy jsou zelená a bílá. Nejslavnějším momentem z historie klubu je výhra v Poháru mistrů evropských zemí z roku 1967.

Skotská krutovláda. Naposledy ji narušil legendární Ferguson

Alex Ferguson a jeho Aberdeen zůstávají posledním týmem, který narušil dvojvládí Celtiku s Rangers. Už to bude téměř 40 let, co se mu to povedlo navíc hned třikrát. Byl to tenkrát skutečně špičkový tým, který dokázal skolit i Bayern s Realem.

Přímák

Zapomenutí šampioni. Totální fotbal hrál už dědeček slávisty van Burena

Za původce totálního fotbalu je brán Ajax. Ale jeho základy jsou mnohem starší. A v Nizozemsku jej rozjel Feyenoord – s dědou Micka van Burena v obraně. Legendární Ernst Happel ho považoval dokonce za nejlepšího stopera na světě.

Historie

Měli sedět vzadu, ale ovládli Evropu. Lvi z Lisabonu vystoupali k nesmrtelné slávě i přes Duklu

Přesně před 56 lety se zrodila jedna z největších senzací evropského fotbalu. Díky Celtiku tehdy ve finále předchůdce Ligy mistrů zvítězil fotbal nad nudou. K výročí tohoto legendárního okamžiku znovu publikujeme text z prvního vydání tištěného Football Clubu z roku 2017.

Historie
Popup se zavře za 8s