Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Tři roky bez titulu. Slavia není v krizi, ale má hlad po úspěchu?

29. květen 2024
Sdílejte:
„Je potřeba znovu najít chuť se opravdu vážně poprat o pozici nejlepšího klubu v zemi. O pozici, kterou Slavia v tomto roce definitivně ztratila,“ píše v analyzujícím komentáři Ondřej Kreml z fanouškovského webu Slavistickenoviny.cz.
Není na čase chtít víc?Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Je třetí sezona bez titulu problém?

Po třech titulech v řadě pod trenérem Trpišovským přišla nyní tříletá série druhých míst. Je na místě se ptát, jestli to pro klub velikosti Slavie představuje problém a pokud ano, tak jak velký. Co tak sleduji diskuze fanoušků na sociálních sítích, existují na to dost různé názory. Když přišel do klubu Pavel Tykač, stanovil za cíl získat v deseti letech pět titulů. To považuji za naprosto racionální cíl pro klub, který má v zemi pouze jednoho v mnoha ohledech naprosto srovnatelného soupeře a dalšího, který se dlouhodobě drží na špičce, přestože nemá tak velké finanční možnosti. Slavia se nesmí spokojit s rolí dvojky v českém fotbale, ale bez výrazného navýšení rozpočtu není reálné pomýšlet na to, aby byla dominantní jedničkou, která bude sbírat tituly tak často jako Slovan Bratislava na Slovensku nebo Bayern Mnichov v Německu.

Slavia během trenérského angažmá Jindřicha Trpišovského prošla rukama několika různých majitelů a zažila období štědřejší i méně štědrá. Vedení klubu se ale stejně jako realizační tým A týmu za posledních šest let nijak zásadně nezměnilo, takže dává smysl pohlížet na těchto šest sezon jako na jednu éru. Slavia v ní dosáhla na tři tituly a z mého pohledu tak plní to, co je přirozené od ní očekávat.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.