E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Nejlepší fotbalista, který nikdy nehrál

01. září 2023
Sdílejte:
Tohle je tak bizarní příběh, že přímo volal po zfilmování. Stalo se, a tak se po celém světě rozšířila story o profesionálním hráči, který dělal všechno možné, aby nikdy nenastoupil.
Kaiser, pravým jménem Carlos Henrique Raposo, je člověk, který za 26 let profesionální fotbalové kariéry podepsal smlouvy v řadě známých klubů doma i v zahraničí, ačkoli nikdy neodehrál zápas.Foto: Profimedia

„Děláme normální film, nebo dokument?“ Carlos Kaiser šel rovnou na věc. „Jenom říkám, že to lidi už předtím zkoušeli, a když uděláme film, můžeme změnit pár jmen, míst a může to všechno ven… Ale když vám řeknu pravdu, no, to pak všechny ty věci musí zůstat.“ Kvůli tomuhle rozhovoru jsme vážili dlouhou cestu a potřebovali jsme, aby se povedl, aby se z nás tří britských chlapců a jednoho Ira mohli stát mezinárodní filmaři.

Po tři měsíce jsme byli Kaiserem posedlí, od prvního okamžiku, co jsme slyšeli jeho příběh. Přečetli jsme si každý článek, který o největším podfukáři v historii fotbalu můžete najít – některé byly v angličtině, ale většina z nich byla mizerně přeložená z portugalštiny na Redditu. Kaiser, pravým jménem Carlos Henrique Raposo, je člověk, který za 26 let profesionální fotbalové kariéry podepsal smlouvy v řadě známých klubů doma i v zahraničí, ačkoli NIKDY neodehrál zápas. V průběhu toho se spřátelil s nejlepšími hráči všech dob, zařídil si život celebrity a všechny výhody a odměny, které si všichni profesionální fotbalisté přejí mít, ačkoli na to nikdy neměl dostatečný talent.

Měli jsme na něj tolik otázek. Proč? Co z toho měl? Jaké byly večírky? Jak to, že ho nikdo neprozradil? Už jeho první věta pro nás byla rajskou hudbou. V průběhu hodiny jsme slyšeli všechny perly. Příběhy o aférkách s hollywoodskými herečkami a argentinskými tenistkami, organizování pokoutných večírků pro světoznámé brazilské fotbalisty a zásobování těch nejznámějších Argentinců. Nabídl nám rychlý přehled sítě mafiánů, která prostupovala brazilským fotbalem, a vyprávěl o tom, jak ji nejenom využil, ale jak se stal i její důležitou součástí. Chvástal se kluby, ve kterých byl, a lidmi, se kterými se spřátelil. Kaiser byl v samém středu všeho. Byl známý jako Král Ria. Jeho svět byl chaotický, nebezpečný, zvláštně okouzlující a taky sotva uvěřitelný. Ale v průběhu následujících dvou let nás ten svět plně pohltil.

Související články

Televizní expert být nechci, říká Provod. Ukončí ve Slavii kariéru?

První ligu kopal sotva dva měsíce a už ho koupila Slavia. O pár týdnů později hrál Champions League. Měl namířeno do top zahraniční soutěže, na rok ho ale od fotbalu odstavilo zranění kolene. Jaké má ještě ambice a proč by nechtěl být televizním expertem? To Lukáš Provod, sedmadvacetiletý záložník Slavie, prozradil ve velkém rozhovoru pro FC.

Rozhovor

„Vždycky je tím usadíte.“ Vzpomínky z derby jsou na celý život

V derby týdnu se pojďme podívat na tyhle největší zápasy i s odstupem. Nehýbou jen Českem. Pouto k oblíbenému klubu a emoce z derby zápasů fanoušky neopouští ani po letech strávených na druhém konci světa. Vyprávějí emigranti do USA z Libanonu, Íránu a Hondurasu.

Derby

Tykač promluvil: Slavii chce přiblížit Bayernu a chválí současnou Spartu

Teprve včera se stal Pavel Tykač oficiálním vlastníkem pražské Slavie, teď s ním v novém čísle slávistického magazínu Halftime vyšel velký rozhovor. Vysvětluje, proč se pro koupi Slavie rozhodl i jaké s ní má plány. Vybrali jsme ty nejzásadnější myšlenky.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.