Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Nejlepší fotbalista, který nikdy nehrál

01. září 2023
Sdílejte:
Tohle je tak bizarní příběh, že přímo volal po zfilmování. Stalo se, a tak se po celém světě rozšířila story o profesionálním hráči, který dělal všechno možné, aby nikdy nenastoupil.
Kaiser, pravým jménem Carlos Henrique Raposo, je člověk, který za 26 let profesionální fotbalové kariéry podepsal smlouvy v řadě známých klubů doma i v zahraničí, ačkoli nikdy neodehrál zápas.Foto: Profimedia

„Děláme normální film, nebo dokument?“ Carlos Kaiser šel rovnou na věc. „Jenom říkám, že to lidi už předtím zkoušeli, a když uděláme film, můžeme změnit pár jmen, míst a může to všechno ven… Ale když vám řeknu pravdu, no, to pak všechny ty věci musí zůstat.“ Kvůli tomuhle rozhovoru jsme vážili dlouhou cestu a potřebovali jsme, aby se povedl, aby se z nás tří britských chlapců a jednoho Ira mohli stát mezinárodní filmaři.

Po tři měsíce jsme byli Kaiserem posedlí, od prvního okamžiku, co jsme slyšeli jeho příběh. Přečetli jsme si každý článek, který o největším podfukáři v historii fotbalu můžete najít – některé byly v angličtině, ale většina z nich byla mizerně přeložená z portugalštiny na Redditu. Kaiser, pravým jménem Carlos Henrique Raposo, je člověk, který za 26 let profesionální fotbalové kariéry podepsal smlouvy v řadě známých klubů doma i v zahraničí, ačkoli NIKDY neodehrál zápas. V průběhu toho se spřátelil s nejlepšími hráči všech dob, zařídil si život celebrity a všechny výhody a odměny, které si všichni profesionální fotbalisté přejí mít, ačkoli na to nikdy neměl dostatečný talent.

Měli jsme na něj tolik otázek. Proč? Co z toho měl? Jaké byly večírky? Jak to, že ho nikdo neprozradil? Už jeho první věta pro nás byla rajskou hudbou. V průběhu hodiny jsme slyšeli všechny perly. Příběhy o aférkách s hollywoodskými herečkami a argentinskými tenistkami, organizování pokoutných večírků pro světoznámé brazilské fotbalisty a zásobování těch nejznámějších Argentinců. Nabídl nám rychlý přehled sítě mafiánů, která prostupovala brazilským fotbalem, a vyprávěl o tom, jak ji nejenom využil, ale jak se stal i její důležitou součástí. Chvástal se kluby, ve kterých byl, a lidmi, se kterými se spřátelil. Kaiser byl v samém středu všeho. Byl známý jako Král Ria. Jeho svět byl chaotický, nebezpečný, zvláštně okouzlující a taky sotva uvěřitelný. Ale v průběhu následujících dvou let nás ten svět plně pohltil.

Související články

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal

Harry průkopník. Bude jako Jordan?

Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen klub.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.