Na Letné si emoce uložím a na jevišti je použiju, říká herec David Novotný

13. březen 2024
Sdílejte:
Pro fotbalové fanoušky už bude navždy Jardou Kuželem. Herec David Novotný ve své roli čerpal z desítek let prožitých ve skutečném okresním přeboru. Teď si fotbal nejčastěji vychutnává na svém oblíbeném místě na Letné a radši sám! Prý se tam totiž nechová úplně vzorně.
David Novotný na LetnéFoto: AC Sparta Praha

Ví se o tobě, že jsi sparťan. Jak ses k tomu dostal?

Myslím, že z takových 80 % se sparťanství dědí. Já to rozhodně tak neměl. Já jsem možná spíš ten první, po kterém se to dědit bude. Byl bych rád, kdyby děti fandily Spartě, nicméně netlačím na ně, potřebuju, aby měly výběr. Já býval na fotbal šikovný a obecně na sport. Mamina mě přihlásila na nábor. To byla třeba druhá nebo třetí třída. Dneska už by člověk řekl, že je to pozdě na nějaký lepší fotbal. A máma říkala, že jestli teda jsem šikovný, tak ať to zkusím v nejlepším klubu. Přihlásila mě na Spartu, já se tam dostal a od té doby začala ta náklonost.

A jak pak pokračovala fotbalová kariéra?

Moc dlouho jsem tam nevydržel. Dojížděl jsem ze vsi a ještě se stalo, že v jeden moment, co jsem měl trochu dorůst, jsem nedorostl. Už potřebovali trochu udělaný chlapíky. Jeden pan trenér si mě nechal rok ještě u sebe, ale už jsem k té své kategorii nikdy nedoskočil a zbavili se mě. Pak jsem ještě chvíli předstíral, že tam chodím, protože jsem nechtěl přiznat, že mě vylili... prostě takový ptákoviny. Ale fotbal mi zůstal. Když jsme v mých šestnácti koupili chalupu, tak jsem tam byl postaršen do chlapů a tam jsem začal čuchat okresní přebor. Ten mě nakonec nepustil až do nějakých čtyřiceti.

Všude kam mě život vzal, tam jsem vlastně hrál fotbal. Vždycky si tě někdo všimne a láká tě na všechno. Na velký fotbal, na malý fotbal, na futsal. Když jsem byl v Budějovicích, tak jsem fakt tak šest dní ze sedmi někde do něčeho čutal a z toho polovinu za body v nějaké soutěži. Objížděli tam tehdy různí bafuňáři z Rakouska a jednou řekli, že mají zájem o tři kluky od nás z týmu a jeden z nich jsem byl já. Říkal jsem, že nemůžu, že tady hraju divadlo a všechno. Oni hnedka, že prostě žádný tréninky, jenom na zápasy a ještě za nějaký peníze.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.