Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Na Letné si emoce uložím a na jevišti je použiju, říká herec David Novotný

13. březen 2024
Sdílejte:
Pro fotbalové fanoušky už bude navždy Jardou Kuželem. Herec David Novotný ve své roli čerpal z desítek let prožitých ve skutečném okresním přeboru. Teď si fotbal nejčastěji vychutnává na svém oblíbeném místě na Letné a radši sám! Prý se tam totiž nechová úplně vzorně.
David Novotný na LetnéFoto: AC Sparta Praha

Ví se o tobě, že jsi sparťan. Jak ses k tomu dostal?

Myslím, že z takových 80 % se sparťanství dědí. Já to rozhodně tak neměl. Já jsem možná spíš ten první, po kterém se to dědit bude. Byl bych rád, kdyby děti fandily Spartě, nicméně netlačím na ně, potřebuju, aby měly výběr. Já býval na fotbal šikovný a obecně na sport. Mamina mě přihlásila na nábor. To byla třeba druhá nebo třetí třída. Dneska už by člověk řekl, že je to pozdě na nějaký lepší fotbal. A máma říkala, že jestli teda jsem šikovný, tak ať to zkusím v nejlepším klubu. Přihlásila mě na Spartu, já se tam dostal a od té doby začala ta náklonost.

A jak pak pokračovala fotbalová kariéra?

Moc dlouho jsem tam nevydržel. Dojížděl jsem ze vsi a ještě se stalo, že v jeden moment, co jsem měl trochu dorůst, jsem nedorostl. Už potřebovali trochu udělaný chlapíky. Jeden pan trenér si mě nechal rok ještě u sebe, ale už jsem k té své kategorii nikdy nedoskočil a zbavili se mě. Pak jsem ještě chvíli předstíral, že tam chodím, protože jsem nechtěl přiznat, že mě vylili... prostě takový ptákoviny. Ale fotbal mi zůstal. Když jsme v mých šestnácti koupili chalupu, tak jsem tam byl postaršen do chlapů a tam jsem začal čuchat okresní přebor. Ten mě nakonec nepustil až do nějakých čtyřiceti.

Všude kam mě život vzal, tam jsem vlastně hrál fotbal. Vždycky si tě někdo všimne a láká tě na všechno. Na velký fotbal, na malý fotbal, na futsal. Když jsem byl v Budějovicích, tak jsem fakt tak šest dní ze sedmi někde do něčeho čutal a z toho polovinu za body v nějaké soutěži. Objížděli tam tehdy různí bafuňáři z Rakouska a jednou řekli, že mají zájem o tři kluky od nás z týmu a jeden z nich jsem byl já. Říkal jsem, že nemůžu, že tady hraju divadlo a všechno. Oni hnedka, že prostě žádný tréninky, jenom na zápasy a ještě za nějaký peníze.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.