Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Londýnské derby: Tottenham ukázal nezdolnost, Arsenal je bez Rice poloviční

26. září 2023
Sdílejte:
Šlágr anglické ligy, střetnutí nesmiřitelných soupeřů. Gunners a Spurs se v neděli po derby rozešli smírně. Zajímavý duel nabídl prvotní dominanci jednoho z celků, skvělý charakter toho druhého a výborné individuální výkony. Jak k dělbě bodů ale vlastně došlo? O tom je nový Albion.
Dvougólový Son v akci.Foto: Profimedia

První letošní setkání severolondýnských rivalů lákalo víc než jindy. Oba týmy šly do zápasu v podobné fazoně, se stejným počtem bodů. Jako rovný s rovným.

Ještě nedávno byl přitom rozdíl mezi oběma soupeři obří. Arsenal platil za druhý nejlepší tým v Anglii, za jediného skutečného vyzyvatele Citizens v boji o titul. Naopak Spurs byli pro smích. Ať už předváděnými výkony na hřišti, či negativitou, která se kolem klubu šířila. Šílené výroky Antonia Conteho, nenávist k předsedovi představenstva Danielovi Levymu, nejistota okolo budoucnosti Harryho Kanea. Pokud by si měl v minulé sezoně nový fanoušek ze severu Londýna vybrat oblíbený tým, volba bude víc než jasná.

Stačilo pár měsíců a vše je jinak. Tedy, pár měsíců a jeden australský chlápek s řeckými kořeny. Kouč Ange Postecoglou změnil v Tottenhamu vše. Herní projev, výsledky, náladu kolem mužstva, celkový vibe, který se šedesátitisícovým stadionem nese. Koukat se na Spurs je po letech zase radost.

Související články

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář

Bundesligová tečka: Legendární Leverkusen, nováček do Evropy a záchrana na poslední chvíli

Bayer Leverkusen je definitivně neporaženým mistrem, Stuttgart s Hoffenheimem sestřelily Bayern na třetí místo, Heidenheim míří do Evropy a v Berlíně se bude Bundesliga hrát i příští sezonu. To nejdůležitější z posledního bundesligového kola přináší další díl seriálu Die Liga.

Die Liga
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.