Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Holešův zkrat na Euru ukázal, kdy nestřílet. Tohle pouštějte mládežníkům

08. červenec 2024
Sdílejte:
Ze začátku to vypadalo na renesanci střel zpoza vápna. I Češi k tomuhle trendu na Euru přispěli. Tomáš Holeš pak ale upoutal pravým opakem, který by se dal rovnou tisknout do fotbalových učebnic: vystřelil přesně v momentě, kdy neměl. Vysvětlíme si to do detailu a s úspěšnými střelci si řekneme, kdy pálit.
Stane se. Teď se pojďme poučit...Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Analytické pojetí fotbal obralo o některé z jeho šarmů, tvrdí kritici datového přístupu. Šampionát v Německu, a především jeho začátek, jako by svou divokostí, gólovostí a slabší organizací nechal zavzpomínat na časy minulé. Mnozí kritici fotbalové modernity na Euru přivítali například na moderní dobu nezvykle vysoký počet branek zpoza vápna. O divokém střetu Turecka a Gruzie, kde padly hned tři, se například říkalo, že šlo o nejlepší utkání na šampionátu.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.