Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Glosář Luďka Mádla: Výsledek na Euru je tak špatný, jak se pracuje na Strahově

27. červen 2024
Sdílejte:
Haškův tým v Německu pohořel. Recept na to, aby Češi v Evropě neupadali nadále do šedi průměru, všichni znají. Jenže podle něj nikdo nevaří. Reportér Luděk Mádl dává českému neúspěchu na Euru širší kontext.
Petr Fousek na fotbale.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Osmá účast na Euru v řadě. Tři zápasy, dvě porážky, jedna remíza, jediný bod. Čtvrté místo, konec, neúspěch, dovolená.

Jak vidíte, lze vše podstatné o vystoupení českých fotbalistů na Euru 2024 shrnout vlastně jen do pár slabik. A zapomenout. Protože, upřímně, k zapamatování tam nebylo mnoho.

Chtělo by se napsat: Český výbuch bezpochyby detailně a s přihlédnutím ke všem určujícím aspektům zhodnotí masivní analýza, v rámci jejíž přípravy na půdě fotbalové asociace proženou přes computery i kvanta v průběhu turnaje posbíraných dat. A z takto fundovaných zdrojů vystoupí z temnot komplexní odpovědi na základní otázky: Proč se to nepovedlo? Co a jak tedy příště učinit jinak?

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Můj velmi silný předpoklad je, že žádná taková analýza nevznikne, protože by to za prvé stálo peníze. A za druhé tam o nic takového ve skutečnosti nestojí.

Stejně jako ve všech letech předchozích shrne reprezentační trenér na dvou, třech listech papíru, koho co bolelo, kdo kdy chyběl, v čem týmu nepřálo štěstí. A že příště už se to určitě povede líp.

Stejně tak i my, publicisté či fanoušci, můžeme ještě pár dní, dokud nás to bude bavit, přemítat třeba…

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.