Uvnitř Sparty to pekelně vře. Není divu. Uhrát z pětice posledních ligových zápasů pouhé tři body, to je bilance, která při maximalistických ambicích Sparty prostě obstát nemůže.
V průběhu několika málo týdnů se Sparta coby aktuální účastník Ligy mistrů postupně (a v leckterých očích i potupně) ocitla na štítu Sigmy Olomouc, pražské Slavie, Viktorie Plzeň a Baníku Ostrava. Zachránit oproti tomu dokázala pouze duel s Libercem.
Cesta z bezbřehé euforie spojené například s výhrou nad Salcburkem, až do depresivní nejistoty dnešních dní, jinými slovy spěšný pochod od jednoho emocionálního pólu až k tomu opačnému, to vše v zásadě trvalo pouhý měsíc.
V jeho průběhu jako by se Sparta z původně jednolitého funkčního celku postupně rozpadávala na molekuly. Či dokonce na atomy.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
