Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Glosář Luďka Mádla: Repre jako „S“? Věřme, že příště

27. březen 2024
Sdílejte:
Ivan Hašek odstartoval dvěma výhrami se spoustou nedostatků. Tým nutně potřebuje návrat Vladimíra Coufala. A pomohlo by, kdyby sám sebe našel Ladislav Krejčí.
Co předvedou na Euru?Foto: Profimedia

Obnovenou trenérskou premiéru Ivana Haška u národního týmu máme za sebou. Jak ji hodnotit? Někdo zajásá nad tím, že se v Norsku i doma nad Arménií vyhrálo 2:1. A bude s tím spokojen. Jiný řekne: Vážení, po herní stránce to stálo za starou belu, s tímhle se opravdu chcete prezentovat za pár týdnů na Euru? To tam ani nejezděte.

Partner projektu

Cestou na Euro nás provází Německá turistická centrála (DZT), která koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo. Důraz klade na témata týkající se digitalizace a udržitelnosti. DZT do kampaní zapojuje technologie zaměřené na všechny smysly (virtuální, rozšířená a smíšená realita), využívá konverzační rozhraní (hlasové asistenty) a aplikace umělé inteligence, například chatboty. DZT má zastoupení ve 25 zemích, řídí je z centrály ve Frankfurtu nad Mohanem. Bližší informace i víc tipů na výlety po Německu najdete na www.germany.travel.

Zkusme promluvit třetím, věcným, hlasem, který vezme v potaz, že se tým s trenérem viděl poprvé, že do hry zasáhlo velké množství nováčků, že šlo přeci jen o přípravné zápasy, že mnozí reprezentanti v zahraničí takřka nenastupují. Nebo že hráči působící ve Spartě a Slavii mají čerstvě za sebou emocionální vrcholy sezony v podobě dvou derby a hlavně pohárových utkání s Liverpoolem a AC Milan.

Nic z toho nejsou výmluvy, ale prostě a jednoduše reálný stav věcí, který mohl mít na představení v Oslo i na Letné vliv.

Skutečnost, že se dvakrát vyhrálo, je fajn, ale kdo zápasy alespoň jedním okem zahlédl, musel vidět, že k nějakému optimu měly výkony hodně daleko. Výhry svým způsobem pomohly zařídit velmi laciné góly vstřelené v Norsku Zimou, v Praze Krejčím prakticky bez souboje, při vypnuté obraně soupeře.

Že Češi budou podobně skórovat na Euru, nelze sice vyloučit, ale řekněme si otevřeně, že je tam čeká jiná kvalita a také koncentrace soupeřů na utkání.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.