Protože United hráli špatně. A co hůř, neměli ani výsledky. Třinácté místo v tabulce hovoří za vše. Ačkoliv do ročníku vstupovali plni ambicí, povzbuzeni ziskem FA Cupu nad městským rivalem City, ve finále sezonu odepsali už v říjnu. Mužstvo se ani ve třetí Nizozemcově sezoně neprezentovalo jasným herním stylem, nedokázalo znatelně přehrávat outsidery ani takticky vyzrát na favority.
Holohlavému kouči se přitom dostala ze všech post-fergusonovských trenérů v klubu zdaleka největší podpora. Ať už finanční, kde měl bývalý lodivod Ajaxu v rámci přestupových období příležitost ukázat na spoustu svých bývalých svěřenců, nebo co se týče trpělivosti. Žádný jiný trenér od roku 2013 neměl tak vhodné podmínky a zázemí pro to na Old Trafford uspět. Nestačilo to.
Jistě, vykupovat trenéra z jiného klubu není laciná záležitost – obzvlášť když nejdřív musíte vyplatit toho vyhozeného. Rubén Amorim je ale horké zboží a kdyby po něm United nesáhli hned, mohl by také klidně skončit jinde – třeba u nejbližšího rivala.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!