Protože United hráli špatně. A co hůř, neměli ani výsledky. Třinácté místo v tabulce hovoří za vše. Ačkoliv do ročníku vstupovali plni ambicí, povzbuzeni ziskem FA Cupu nad městským rivalem City, ve finále sezonu odepsali už v říjnu. Mužstvo se ani ve třetí Nizozemcově sezoně neprezentovalo jasným herním stylem, nedokázalo znatelně přehrávat outsidery ani takticky vyzrát na favority.
Holohlavému kouči se přitom dostala ze všech post-fergusonovských trenérů v klubu zdaleka největší podpora. Ať už finanční, kde měl bývalý lodivod Ajaxu v rámci přestupových období příležitost ukázat na spoustu svých bývalých svěřenců, nebo co se týče trpělivosti. Žádný jiný trenér od roku 2013 neměl tak vhodné podmínky a zázemí pro to na Old Trafford uspět. Nestačilo to.
Jistě, vykupovat trenéra z jiného klubu není laciná záležitost – obzvlášť když nejdřív musíte vyplatit toho vyhozeného. Rubén Amorim je ale horké zboží a kdyby po něm United nesáhli hned, mohl by také klidně skončit jinde – třeba u nejbližšího rivala.
Ve všech třech evropských pohárech zbyly poslední čtyři celky. Semifinále bylo rozlosováno dopředu spolu s předchozími vyřazovacími koly. Tady je kompletní program.
Napínavý boj o pohárové příčky, překvapivá data z posledních měsíců, ale i hráči s největším výkonnostním progresem. S analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem hodnotíme výchozí pozici týmů v lize před rozhodujícími zápasy sezóny.
Newcastle zničil Crystal Palace 5:0 i kvůli hodně nepovedené penaltě hostů. Straky si jdou pro Ligu mistrů, ve které má Anglie už jisté bonusové místo.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!