Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

„Ať Češi zase hrají jak v Chile!“ aneb Jak přišel Zagallo na večeři

11. leden 2024
Sdílejte:
Světový fotbal má za sebou smutných pár dnů. Odešly dvě legendy, které jako první vyhrály mistrovství světa z pozice hráče i trenéra. Tady je osobní brazilská vzpomínka na jednu z nich. Mário Zagallo vám kromě jiného poví, jaká taktická novinka rozhodla finále MS 1962.
Mário Zagallo (s brýlemi) a Jiří Tichý se na setkání v São Paulo v roce 2012 dobře baví společným vzpomínáním.Foto: Jan Kaliba

„Připijme si na naše zdraví, ale i na ty, kteří už tady s námi být nemohou,“ říká Mário Zagallo a zdá se, že hostina může začít. „Počkej, počkej – zeptej se ho, jestli ví, kdo ho tenkrát hlídal!“ volá na tlumočníka veterán československého fotbalu Jiří Tichý. Tak začalo kouzelné soukromé setkání se čtyřnásobným mistrem světa, který minulý pátek v 92 letech zemřel.

„Jasně že vím. Tichý. Hlídal mě Tichý. Tys mě hlídal!“ směje se tehdy 79letý Zagallo a konečně pozvedá sklenku, aby zahájil jeden z nejúžasnějších fotbalových večerů, které jsem kdy zažil. Neseděl jsem na stadionu. Nehrál se žádný zápas. Do salonku hotelu Blue Tree u promenády Avenida Paulista dorazili Mário Zagallo a Djalma Santos, dvě brazilské legendy, aby povečeřeli a přátelsky poklábosili s dávnými soupeři z finále mistrovství světa 1962.

Související články

Video: Fantastický kung-fu gól české lvice Bartoňové

Možná nejhezčí gól české fotbalové reprezentace za poslední roky. Výstavním akrobatickým kopem ho v zápase s Jižní Koreou dala Eva Bartoňová. Přesvědčte se sami.

Girl Power

Video: Nejbizarnější střídání všech dob. Připomeňte si, jak Kepa poslal trenéra do háje

Dnes je to přesně pět let, kdy španělský brankář Kepa Arrizabalaga předvedl věc, která se v dnešním profesionálním fotbale jen tak nevidí. Ignoroval svého trenéra a odmítl při střídání opustit hřiště. To všechno minutu před koncem prodloužení finálového zápasu prestižního Carabao Cupu.

Zábava

Video: Parádní gól a prapodivná oslava. Xhaka táhne Leverkusen k titulu

Výbuch radosti a pak pořádné zatrnutí. Záložník Bayeru Leverkusen Granit Xhaka si po parádní gólové střele vystřelil i ze všech na stadionu včetně trenéra Alonsa a lékařského týmu.

Bundesliga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.