Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Startuje Premier League, pojďte s námi hrát fantasy

09. srpen 2023
Sdílejte:
Nová sezona anglické Premier League je tady a to pro spoustu fanoušků znamená i start oblíbené fantasy, ve které se můžete vžít do role manažera a sbírat body podle toho, jak se vašim hráčům daří ve skutečném fotbale. A taky soutěžit o ceny v naší společné lize.
Foto: Štefan Orem

Jste zkušení veteráni a máte už pár sezon odehraných? Pak následující odstavce můžete přeskočit a rovnou se přidat do naší miniligy. Pokud je pro vás ale fantasy úplnou novinkou, nebo jste ji už zkusili, ale chtěli byste se zlepšit, pak naše následující tipy budou přesně pro vás.

1. Nechte si rezervu. Na začátku sezony je většinou těžké předvídat formu jednotlivých hráčů nebo taktické záměry trenérů. Při skládání týmu si proto nechte finanční rezervu alespoň 0,5 milionu. Během sezony totiž hráčům může vzrůst hodnota a rázem byste na některého z nich nemuseli mít dostatek peněz v dalších kolech. Navíc budete mít díky „polštáři“ větší manévrovací prostor pro případné větší změny v sestavě.

2. Nedělejte zbytečné přestupy. Každé kolo máte jeden přestup zdarma. Každý další vás ale stojí odpočet -4 bodů z vašeho celkového skóre. Může se to zdát málo, ale věřte, že ti nejlepší fantasy manažeři dělají v průběhu sezony minimum přestupů a pečlivě je promýšlejí. I 4bodový rozdíl může znamenat propad ve světovém žebříčku o tisíce pozic.

3. Myslete několik kol dopředu. Fantasy Premier League je maraton, ne sprint. Sestavu vybírejte podle losu jednotlivých týmů a formy hráčů. I když se vám v jednom kole nezadaří, nepanikařte a věřte svému výběru. V dalších kolech to může být trefa do černého a rázem jste zpátky ve hře.

4. Vybírejte ofenzivní hráče. Body získáváte samozřejmě i za čistá konta, ale defenzivním záložníkům nebo obecně defenzivně laděným hráčům se raději vyhněte. Z obránců zkuste vybírat útočné krajní beky nebo stopery, kteří hrozí při standardních situacích. U záložníků a útočníků zase myslete i na to, kdo v daném klubu kope penalty nebo se hodně zapojuje do tvorby akcí. U takových hráčů je velký potenciál, že vám přinesou bonusové body.

Náhled na sestavu v FPL.

5. Neplýtvejte žolíky. Každý manažer má k dispozici tzv. chipy - tedy žolíky, jako jsou Wildcard, Free Hit, Bench Boost a Triple Captain. Zkuste si je pošetřit. Kvůli pohárům někdy i víckrát za sezonu dochází k přesouvání zápasů, což má za výsledek tzv. blank gameweek a double gameweek, kdy v jednom fantasy kole hrají některé týmy dvakrát, a nebo ani jednou. Free Hit vám tak může pomoci dát dohromady hrající jedenáctku, Triple Captain zase může těžit z dvojité porce zápasů vašeho kapitána.

Teorie dobrá, ale vlastně nevíte, jak začít? Je to jednoduché, stačí přejít na oficiální web PL do kategorie fantasy nebo si stáhnout oficiální appku v AppStore či Google Play a zaregistrovat se. Potom se už můžete vesele pustit do skládání týmu.

I my v redakci už poctivě ladíme sestavy a pro letošní sezonu jsme navíc spojili síly s e-shopem 442prints.cz. Budeme partnerem jejich FPL miniligy, do které se můžete přidat úplně zdarma i vy buď pomocí odkazu https://fantasy.premierleague.com/leagues/auto-join/gul0c4 nebo speciálního kódu gul0c4.

A aby to nebylo jen tak, pro nejlepších deset máme samozřejmě připravené hodnotné ceny:

  1. místo - trofej pro vítěze (zarámovaný plakát FPL), poukaz 442prints.cz na 800 Kč + kniha FC
  2. místo - poukaz 442prints.cz 600 Kč + kniha FC
  3. místo - poukaz 442prints.cz 400 Kč + roční předplatné tištěného FC
  4. místo - poukaz 442prints.cz 300 Kč + roční předplatné tištěného FC
  5. místo - poukaz 442prints.cz 200 Kč + roční předplatné tištěného FC
  6. - 10. místo poukaz 442prints.cz 100 Kč + předplatné webu na měsíc

Tak hodně zdaru a samé zelené šipky!

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s