Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Našlapaná Aston Villa, Newcastle s trpící posilou. A jak dopadne oslabený West Ham?

03. srpen 2023
Sdílejte:
Už příští pátek se rozeběhne nová sezona Premier League. Kromě tradiční šestky gigantů se o vavříny utkají i další ambiciózní kluby. Jak posílily Newcastle nebo Aston Villa? Naváže na úspěšnou sezonu progresivní Brighton? A mají nováčci šanci na udržení? Dozvíte se v první části našeho preview anglické ligy.
Bolest na těle i na duši zatím prožívá po přestupu do Anglie Sandro Tonali.Foto: Profimedia

Je to zavedený pojem. Top šestka, nejlepší a nejbohatší kluby Premier League. Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham. Největší ambice, nejvyšší rozpočty, světově největší počet fanoušků.

Platí to ale ještě? Když noví a bohatí majitelé předloni převzali o záchranu bojující Newcastle, bylo jasné, že v dalších sezonách se straky s pouhým udržením v soutěži nespokojí. Úspěch možná přišel rychleji, než všichni čekali. Hned v první plnohodnotné sezoně pod taktovkou kouče Eddieho Howea slavili postup do Ligy mistrů.

Z top šestky je tak rázem top sedmička. V Newcastlu ale dobře ví, že pokud chtějí pokračovat v podobném stylu, nesmějí usnout na vavřínech. Výraznou tváří zálohy by nově měl být Sandro Tonali. Už kvůli cenovce – odchovanec AC Milán přišel za 64 milionů eur a stal se nejdražší posilou klubové historie.

Coby dynamická osmička by měl do středu pole přinést dravost, pohyb, agresivitu. Vhodně doplnit Joelintona s Brunem Guimaraesem a vytvořit trojčlennou zálohu, ze které půjde strach. Ne všichni jsou ale z přestupu nadšení. Tonali totiž nebyl první volbou strak na tento post. Dokonce ani prvním Italem.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.