Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Našlapaná Aston Villa, Newcastle s trpící posilou. A jak dopadne oslabený West Ham?

03. srpen 2023
Sdílejte:
Už příští pátek se rozeběhne nová sezona Premier League. Kromě tradiční šestky gigantů se o vavříny utkají i další ambiciózní kluby. Jak posílily Newcastle nebo Aston Villa? Naváže na úspěšnou sezonu progresivní Brighton? A mají nováčci šanci na udržení? Dozvíte se v první části našeho preview anglické ligy.
Bolest na těle i na duši zatím prožívá po přestupu do Anglie Sandro Tonali.Foto: Profimedia

Je to zavedený pojem. Top šestka, nejlepší a nejbohatší kluby Premier League. Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham. Největší ambice, nejvyšší rozpočty, světově největší počet fanoušků.

Platí to ale ještě? Když noví a bohatí majitelé předloni převzali o záchranu bojující Newcastle, bylo jasné, že v dalších sezonách se straky s pouhým udržením v soutěži nespokojí. Úspěch možná přišel rychleji, než všichni čekali. Hned v první plnohodnotné sezoně pod taktovkou kouče Eddieho Howea slavili postup do Ligy mistrů.

Z top šestky je tak rázem top sedmička. V Newcastlu ale dobře ví, že pokud chtějí pokračovat v podobném stylu, nesmějí usnout na vavřínech. Výraznou tváří zálohy by nově měl být Sandro Tonali. Už kvůli cenovce – odchovanec AC Milán přišel za 64 milionů eur a stal se nejdražší posilou klubové historie.

Coby dynamická osmička by měl do středu pole přinést dravost, pohyb, agresivitu. Vhodně doplnit Joelintona s Brunem Guimaraesem a vytvořit trojčlennou zálohu, ze které půjde strach. Ne všichni jsou ale z přestupu nadšení. Tonali totiž nebyl první volbou strak na tento post. Dokonce ani prvním Italem.

Související články

Video: Tohle nejde nedat. Nebo? Po tomhle kiksu útočníka utěšoval soupeř

Když vás po neproměněné tutovce utěšuje soupeřův brankář, víte, že jste to hodně zazdili. Nedávno to zažil mladý švédský útočník Gustav Lindgren.

Zábava

Rebelství i zásady. FC St. Pauli je originál, třeba dresy si dělá sám

Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?

Zelená je tráva

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.