Proč má Trpišovský kam sáhnout a Priske ne? Jak pražská S budují první tým

23. květen 2023
Sdílejte:
Měl to být jeden z klíčů v souboji o mistra. Slavia má širší a kvalitnější kádr než Sparta. I když letenští pravděpodobně i s tímto hendikepem dojdou za svým prvním titulem od roku 2014, stojí za to podívat se, kde tak velký rozdíl v kvalitě na lavičkách obou odvěkých rivalů vznikl.
Kdo z koho?Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Na jakých základech pořizují oba největší české kluby posily? Na Spartě pod sportovním ředitelem Tomášem Rosickým sází na vize svých trenérů, jejich časté střídání ale podkopává základní směřování, které je navíc příliš slabě načrtnuto. Slavia od příchodu Trpišovského vytváří kádr na míru jednomu trenérovi, který tím prakticky nahrazuje dlouhodobou koncepci.

Rosický přichází na Letnou do pozice sportovního ředitele až rok po nástupu Trpišovského na Slavii, a navíc do velmi odlišné situace. Druhý jmenovaný nastupuje v lednu roku 2018, kdy je Slavia sice 14 bodů za první Plzní, ale zároveň čtyři body před Spartou. Na jaře tak logicky musí dělat body, ale zároveň má prostor pro experimentování a poznávání kádru, který přitom pár měsíců zpět vyhrál ještě pod trenérem Jaroslavem Šilhavým ligu. Rosický o rok později začíná šéfovat týmu, který ze třetího místa na vedoucí Slavii ztrácí 17 bodů a už pátým rokem v řadě tak nevyhraje titul.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.