Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Pohlavek pro Premier League. Britská vláda chystá státní dohled

27. únor 2023
Sdílejte:
Ztráta nezávislosti, nebo naopak posun k finanční udržitelnosti a k většímu zapojení fanoušků do rozhodování o klubech? Britská vláda chystá nového regulátora, který by výrazně koukal majitelům klubů pod ruce, pokud by doznal, že je něco špatně. Jde o reakci na nedávné krachy i na Superligu.
Reakce fanoušků City na obvinění jejich klubu z porušování finančních pravidel ze strany Premier League. Je možné, že za pár měsíců či let si na ně posvítí i státní dohled.Foto: Profimedia

Pep Guardiola o tom mluvil, když nedávno na jedné z tiskových konferencí vedl plamennou řeč, ve které Premier League a některé její kluby nařkl pomalu ze spiknutí. Byla to reakce na oznámení, že zástupci nejvyšší anglické ligy obviňují Manchester City z porušení finančních pravidel, za které Citizens hrozí tresty v podobě pokut, odečítání bodů, ale mluví se třeba i o odebrání některých titulů z nedávné minulosti.

Guardiola tenkrát připomínal, že Británie je demokracií, kde platí princip presumpce neviny, že by všichni měli počkat s případným odsouzením jeho klubu až na dobu, kdy bude finální verdikt. A ukázal také na jeden moment, který podle něj vede Premier League k obvinění City právě na začátku roku 2023.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.