Koupit předplatné webu

Pohlavek pro Premier League. Britská vláda chystá státní dohled

27. únor 2023
Sdílejte:
Ztráta nezávislosti, nebo naopak posun k finanční udržitelnosti a k většímu zapojení fanoušků do rozhodování o klubech? Britská vláda chystá nového regulátora, který by výrazně koukal majitelům klubů pod ruce, pokud by doznal, že je něco špatně. Jde o reakci na nedávné krachy i na Superligu.
Reakce fanoušků City na obvinění jejich klubu z porušování finančních pravidel ze strany Premier League. Je možné, že za pár měsíců či let si na ně posvítí i státní dohled.Foto: Profimedia

Pep Guardiola o tom mluvil, když nedávno na jedné z tiskových konferencí vedl plamennou řeč, ve které Premier League a některé její kluby nařkl pomalu ze spiknutí. Byla to reakce na oznámení, že zástupci nejvyšší anglické ligy obviňují Manchester City z porušení finančních pravidel, za které Citizens hrozí tresty v podobě pokut, odečítání bodů, ale mluví se třeba i o odebrání některých titulů z nedávné minulosti.

Guardiola tenkrát připomínal, že Británie je demokracií, kde platí princip presumpce neviny, že by všichni měli počkat s případným odsouzením jeho klubu až na dobu, kdy bude finální verdikt. A ukázal také na jeden moment, který podle něj vede Premier League k obvinění City právě na začátku roku 2023.

Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.