Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Pohlavek pro Premier League. Britská vláda chystá státní dohled

27. únor 2023
Sdílejte:
Ztráta nezávislosti, nebo naopak posun k finanční udržitelnosti a k většímu zapojení fanoušků do rozhodování o klubech? Britská vláda chystá nového regulátora, který by výrazně koukal majitelům klubů pod ruce, pokud by doznal, že je něco špatně. Jde o reakci na nedávné krachy i na Superligu.
Reakce fanoušků City na obvinění jejich klubu z porušování finančních pravidel ze strany Premier League. Je možné, že za pár měsíců či let si na ně posvítí i státní dohled.Foto: Profimedia

Pep Guardiola o tom mluvil, když nedávno na jedné z tiskových konferencí vedl plamennou řeč, ve které Premier League a některé její kluby nařkl pomalu ze spiknutí. Byla to reakce na oznámení, že zástupci nejvyšší anglické ligy obviňují Manchester City z porušení finančních pravidel, za které Citizens hrozí tresty v podobě pokut, odečítání bodů, ale mluví se třeba i o odebrání některých titulů z nedávné minulosti.

Guardiola tenkrát připomínal, že Británie je demokracií, kde platí princip presumpce neviny, že by všichni měli počkat s případným odsouzením jeho klubu až na dobu, kdy bude finální verdikt. A ukázal také na jeden moment, který podle něj vede Premier League k obvinění City právě na začátku roku 2023.

Související články

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.