První semifinálové zápasy jsou na programu ve čtvrtek 1. května, odvety se hrají hned za týden ve čtvrtek 8. května.
Finále se hraje ve středu 28. května ve Vratislavy.
Mladá Boleslav byla pár minut od postupu, ale bláznivý zápas v Molde nakonec gólem v nastavení prohrála (3:4) a vypadla z Konferenční ligy po základní části.
Ligovou fázi Konferenční ligy vyhrála Chelsea se stoprocentní bilancí, rovnou do osmifinále s ní jdou ještě Cercle Bruggy, Djurgården, Fiorentina, Legia Varšava, Lugano, Rapid Vídeň a Vitória Guimaraes.
Chcete stejný přehled v dalších evropských pohárech?
Od sezony 2024/25 se změnil formát všech tří evropských pohárů. UEFA zvýšila počet účastníků z předchozích 32 na 36 týmů. Týká se to Ligy mistrů, Evropské ligy i Konferenční ligy.
Ve všech třech soutěžích skončil skupinový formát. Nově v takzvaném švýcarském modelu je jedna společná tabulka pro každou soutěž. Místo skupinové fáze tak je na místě základní část nově označovat jako ligovou.
Švýcarský model pochází z šachových turnajů, ale UEFA si jeho fungování trochu upravila. Šachový formát rozhoduje o dalších soupeřích po každé sadě zápasů znovu, zatímco ve fotbalových pohárech jsou všechna utkání skupinové fáze známa už na začátku sezony po losu.
Každý tým ve skupině Ligy mistrů a v Evropské lize odehraje osm zápasů s osmi různými soupeři, čtyři zápasy budou doma, čtyři venku. Doteď ve skupinách po třech každý klub odehrál šest zápasů, vždy doma a venku proti každému soupeři ze své skupiny. Celkový počet zápasů ve skupině Ligy mistrů a Evropské ligy se zvýší z předchozích 125 na 189. Zvýšení počtu zápasů v základní fázi Ligy mistrů a Evropské ligy kromě jiného znamená, že týmy v těchto soutěžích nově čekají evropské zápasy i v lednu.
V Konferenční lize zůstane počet zápasů stejný, protože tam i přes změnu formátu budou týmy dál hrát šest utkání, ale nově s šesti různými soupeři (tři zápasy doma, tři venku).
Napříč poháry zůstalo rozdělení do různých výkonnostních skupin podle klubových koeficientů. V Lize mistrů a Evropské lize jsou čtyři výkonnostní koše a každý tým dostává dva soupeře z každého z nich. Nově tak už v základní fázi dochází třeba i k bitvám gigantů z prvního koše. Vždy kluby hrají jeden zápas doma a jeden venku proti týmům z jednoho výkonnostního koše.
V Konferenční lize zůstává šest zápasů a kluby se tak dělí do šesti výkonnostních košů. Každý dostává po jednom soupeři z každého koše.
Prvních osm týmů v celkové tabulce se na konci ligové fáze kvalifikuje přímo do osmifinále, dalších 16 týmů se v play-off utká o dalších osm míst v osmifinále.
Podobně se v předchozích sezonách po skupinách hrálo play-off v Evropské a Konferenční lize, jen to vždy byl souboj mezi třetími týmy z vyšší soutěže a druhými týmy z dané soutěže, takže třeba play-off Evropské ligy proti sobě hráli druzí z Evropské ligy a třetí z Ligy mistrů.
V novém modelu zmizely tyto přestupy o soutěž níž a play-off spolu hrají vždy týmy z původních soutěží. Devátý a desátý tým z Ligy mistrů proti 23. nebo 24. týmu z Ligy mistrů atd., a to samé v Evropské i Konferenční lize.
Týmy na 25. až 36. místě v základní skupině budou vyřazeny.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?