Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Zapište si, kdy půjdete zase na ligu. Pomůže novinka

22. červen 2023
Sdílejte:
Přesně za měsíc startuje nový ročník české ligy. Ta teď zveřejnila přesné termíny na prvních pět kol a nabízí vychytávku pro fanouškovské diáře.
V Pardubicích s fanoušky Jablonce.Foto: Jaroslav Plašil

Do diářů už si můžete zapsat konkrétní časy výkopů v prvních pěti kolech Fortuna ligy. Ty se dnes objevily na ligovém webu poté, co si O2 TV po včerejším ligovém losu řekla, které zápasy v úvodních kolech jsou nejatraktivnější a které se tak budou hrát samostatně v sobotu a v neděli od 18 hodin. Zbylé zápasy se hrají v 15 hodin.

Šéf O2 TV Sport Marek Kindernay na sociální síti Twitter zároveň vysvětlil, proč se liga nehraje v pozdějších hodinách. Večerní časy jsou podle něj v Česku problematické pro hostující fanoušky, kteří by pak neměli navazující spoje hromadné dopravy, a ligové zápasy ve večerních hodinách mají podle něj i menší sledovanost, protože jdou proti hlavnímu vysílacímu času ostatních televizí.

Někteří aktivní fanoušci dlouhodobě volají po tom, aby liga dávala přesné termíny jednotlivých zápasů na delší čas dopředu, než jen na pár kol. Teď tedy liga dala dopředu konkrétní „jízdní řád“ na prvních pět kol sezony 2023/24, tedy do začátku druhé půlky srpna.

Mohla to kromě jiného udělat, protože zná termíny, ve kterých budou hrát čeští zástupci předkola evropských pohárů. Jako první vstoupí do hry Plzeň (proti kosovské Dritě) a Bohemians (proti norskému Bodø/Glimt) ve druhém předkole Konferenční ligy. Tyto zápasy se hrají 27. července a 3. srpna (čtvrtky). Další dva čtvrtky jsou pak na pořadu zápasy třetího předkola KL i Evropské ligy, do které v této fázi vstoupí Slavia. Sparta vstoupí do třetího předkola Ligy mistrů buď v úterý 8. srpna, nebo o den později a odvetu sehraje v úterý 15. srpna.

Zpět k termínové listině české ligy. Proč nejde dát přesný rozpis zápasů ještě na delší dobu? Změna podle výkonného ředitele LFA Tomáše Bárty zatím není možná, protože LFA omezuje platný kontrakt s agenturou Pragosport, který říká, že se s televizí konkrétní zápasy plánují 21 dnů dopředu. „Snažíme se časové období prodloužit,“ řekl Bárta na včerejší tiskové konferenci.

A když už jsme začali tenhle text zmínkou o diářích, tak dodejme, že prostřednictvím ligového webu si můžete nově stáhnout rozpis utkání celé Fortuna ligy nebo svého oblíbeného klubu do kalendářů na platformách Apple, Outlook a Google. Kalendář se pravidelně automaticky aktualizuje ihned po upřesnění termínů jednotlivých zápasů ze strany vedení soutěže.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s