Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Zapište si, kdy půjdete zase na ligu. Pomůže novinka

22. červen 2023
Sdílejte:
Přesně za měsíc startuje nový ročník české ligy. Ta teď zveřejnila přesné termíny na prvních pět kol a nabízí vychytávku pro fanouškovské diáře.
V Pardubicích s fanoušky Jablonce.Foto: Jaroslav Plašil

Do diářů už si můžete zapsat konkrétní časy výkopů v prvních pěti kolech Fortuna ligy. Ty se dnes objevily na ligovém webu poté, co si O2 TV po včerejším ligovém losu řekla, které zápasy v úvodních kolech jsou nejatraktivnější a které se tak budou hrát samostatně v sobotu a v neděli od 18 hodin. Zbylé zápasy se hrají v 15 hodin.

Šéf O2 TV Sport Marek Kindernay na sociální síti Twitter zároveň vysvětlil, proč se liga nehraje v pozdějších hodinách. Večerní časy jsou podle něj v Česku problematické pro hostující fanoušky, kteří by pak neměli navazující spoje hromadné dopravy, a ligové zápasy ve večerních hodinách mají podle něj i menší sledovanost, protože jdou proti hlavnímu vysílacímu času ostatních televizí.

Někteří aktivní fanoušci dlouhodobě volají po tom, aby liga dávala přesné termíny jednotlivých zápasů na delší čas dopředu, než jen na pár kol. Teď tedy liga dala dopředu konkrétní „jízdní řád“ na prvních pět kol sezony 2023/24, tedy do začátku druhé půlky srpna.

Mohla to kromě jiného udělat, protože zná termíny, ve kterých budou hrát čeští zástupci předkola evropských pohárů. Jako první vstoupí do hry Plzeň (proti kosovské Dritě) a Bohemians (proti norskému Bodø/Glimt) ve druhém předkole Konferenční ligy. Tyto zápasy se hrají 27. července a 3. srpna (čtvrtky). Další dva čtvrtky jsou pak na pořadu zápasy třetího předkola KL i Evropské ligy, do které v této fázi vstoupí Slavia. Sparta vstoupí do třetího předkola Ligy mistrů buď v úterý 8. srpna, nebo o den později a odvetu sehraje v úterý 15. srpna.

Zpět k termínové listině české ligy. Proč nejde dát přesný rozpis zápasů ještě na delší dobu? Změna podle výkonného ředitele LFA Tomáše Bárty zatím není možná, protože LFA omezuje platný kontrakt s agenturou Pragosport, který říká, že se s televizí konkrétní zápasy plánují 21 dnů dopředu. „Snažíme se časové období prodloužit,“ řekl Bárta na včerejší tiskové konferenci.

A když už jsme začali tenhle text zmínkou o diářích, tak dodejme, že prostřednictvím ligového webu si můžete nově stáhnout rozpis utkání celé Fortuna ligy nebo svého oblíbeného klubu do kalendářů na platformách Apple, Outlook a Google. Kalendář se pravidelně automaticky aktualizuje ihned po upřesnění termínů jednotlivých zápasů ze strany vedení soutěže.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s