Sparťanští příznivci se během zápasu, který Pražané vyhráli 1:0, provinili použitím pyrotechniky, nevhodnými pokřiky, výtržnostmi a poškozením zařízení stadionu. Pro letenský klub je to třetí nejvyšší pokuta za chování fanoušků. Víc Sparta zaplatila jen po zářijovém derby na hřišti Slavie (600 tisíc) a po domácím zápase s Plzní v březnu 2019 (350 tisíc).
„Utkání v Ostravě bylo poznamenáno hned několika výraznými incidenty v sektorech fanoušků. A to jak domácích, tak hostů, kteří závažným způsobem poškodili Městský stadion ve Vítkovicích. Sparťanští fanoušci se podruhé během několika týdnů provinili založením požáru na sociálním zařízení stadionu, který toalety silně poškodil. Zároveň s tím došlo k napadení jednoho z hasičů, což považujeme za naprosto nepřijatelné,“ uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.
Po výtržnících zůstala na stadionu ve Vítkovicích škoda za 300 tisíc korun. Stadion patří městu Ostrava, Baník si ho pronajímá a je zodpovědný za hrazení nápravy, má na to sjednané pojištění. Informuje o tom web isport.cz, který mluvil s ostravským primátorem Janem Dohnalem. Ten hned po zápase tweetoval výzvu, aby chuligáni přijeli pomoc s opravami. „Nepřihlásil se nikdo, ale když jsem si pročítal vlákno, řada fanoušků se od nich distancovala a nabízela symbolické přispění. A vedení Sparty se k tomu postavilo čelem. Za své fanoušky, kteří to způsobili, se mi pan Křivda oficiálně omluvil,“ řekl isportu Dohnal.
Baník pyká za pyrotechniku a vhazování předmětů na hrací plochu, kvůli kterému se mimo jiné zpozdil začátek utkání. Podmínečně má uzavřené dva sektory se zkušební lhůtou na dva měsíce, tedy do konce podzimní části sezony.
„Domácí příznivci mohutným použitím pyrotechniky hned dvakrát přerušili průběh utkání na několik minut. Důvodem podmínečného uzavření sektorů D3 a D4 je, že incident v utkání se Spartou nebyl ojedinělý. Naopak se ze strany ostravských příznivců jedná o recidivu, která se v podobné formě objevila v sezoně už poněkolikáté,“ vysvětlil Baček.
Za chování fanoušků zaplatí i další prvoligové týmy Hradec Králové a Zlín. Východočeši dostali trest 20 tisíc korun za vhazování předmětů na hrací plochu během utkání s Libercem (1:1). Zlínští příznivci se provinili nevhodnými pokřiky při duelu s Jabloncem (1:1), jejich klub zaplatí pokutu 30 tisíc korun.
Peněžitý trest dostaly i třetiligové Velvary po osmifinálové pohárové porážce 1:2 s druholigovou Opavou. Domácí fanoušci při odchodu ze hřiště polili rozhodčí pivem, za což středočeský klub zaplatí 10 tisíc korun.
Smutný konec. Češi po velkých chybách v defenzivě prohráli 0:3 s Mexikem a na MS 2026 končí hned po skupině. S jedním bodem.
Zachránil Anglii VAR, který mlčel? Fotbalový svět se pře o to, jestli měla na MS Ghana v zápase proti Anglii kopat penaltu po hodně divokém skoku Ezriho Konsy při úniku plzeňského útočníka Prince Adua. Prohlédněte si sporný moment na videu a hlasujte v anketě.
Švýcaři i Kanaďané mají po dvou zápasech na kontě čtyři body, v závěrečném duelu skupiny B se tak utkají o první místo. Zatímco Javorovým listům stačí díky lepšímu skóre i remíza, Švýcarsko musí vyhrát. Jak zápas dopadne? Vsaďte si na něj a sledujte jej od 21:00 živě v online live streamu TV Tipsport.
